رویترز: امارات صدور ویزا برای ایران و ۱۲ کشور را متوقف کرد

رویترز به نقل از منابع خود دلیل این اقدام را «نگرانی‌های امنیتی» توصیف کرده است

رویترز اعلام کرد که امارات متحده عربی صدور ویزا برای ۱۳ کشور از جمله ایران و افغانستان را متوقف کرده است - GIUSEPPE CACACE / AFP

امارات متحده عربی صدور ویزای جدید برای شهروندان ۱۳ کشور اکثراً مسلمان، از جمله ایران، سوریه و سومالی را متوقف کرده است.

یک منبع آگاه در این مورد به رویترز گفت که امارات متحده عربی به دلیل نگرانی‌های امنیتی موقتاً صدور ویزای جدید برای افغان‌ها، پاکستانی‌ها و شهروندان چندین کشور دیگر را متوقف کرده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)اگرچه وی توضیح نداد که این نگرانی‌ها چیست. اما گفت که انتظار می‌رود ممنوعیت ویزا برای مدت کوتاهی ادامه یابد.

بر اساس سندی که رویترز آن را تأیید کرده، بخشنامه فوق از روز ۱۸ نوامبر اجرای شده است.

در این سند آمده است: درخواست‌های ویزای اشتغال و ورود مجدد برای شهروندان خارج از امارات از ۱۳ کشور از جمله افغانستان، لیبی و یمن تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. همچنین، ممنوعیت ویزا برای شهروندان الجزایر، کنیا، عراق، لبنان، پاکستان، تونس و ترکیه نیز اعمال می‌شود.

مشخص نیست که آیا در این میان استثنائاتی هم در نظر گرفته شده یا خیر.

در همین رابطه رویترز با بخش هویت و شهروندی دولت فدرال تماس گرفت، اما آنها هیچ توضیحی درباره آن ندادند.

هفته گذشته، وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که امارات متحده عربی صدور ویزای جدید برای شهروندان این کشور و برخی دیگر از کشورها را متوقف کرده است. آنها افزودند که در پی مشخص‌شدن دلیل این موضوع هستند اما احتمال دارد که عدم صدور ویزا به‌خاطر شیوع ویروس کرونا باشد.

پاکستان تأکید کرد کسانی که از قبل ویزا دریافت کرده‌اند، مشکلی برای ورود به امارات نخواهند داشت.

بیشتر از جهان