وزیر خارجه عربستان سعودی دیدار نتانیاهو را تکذیب کرد

«در دیدار ولیعهد با پمپئو، هیچ شخص اسرائیلی حضور نداشت»

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی(چپ) و بنیامین نتانیاهو(راست) نخست وزیر اسرائیل- Sputnik/Mikhail Klimentyev/Kremlin via REUTERS

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی، روز دوشنبه گزارش رسانه‌ها مبنی بر دیدار بنیامین نتانیاهون نخست وزیر اسرائیل و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی را تکذیب کرد.

به گزارش العربیه، رادیوی ارتش اسرائیل و رادیو «کان» این کشور گزارش دادند که نخست وزیر اسرائیل و یوسف معیر، رئیس سازمان اطلاعاتی این کشور – موساد – مخفیانه از تل‌آویو به شهر نیوم در عربستان سعودی سفر کردند تا با شاهزاده بن سلمان دیدار کنند.

وزیر خارجه عربستان سعودی به العربیه گفت: «من در فرودگاه نیوم وزیر خارجه [آمریکا] پمپئو را دیدار و مشایعت کردم و در دیدار او با ولیعهد حضور داشتم. هیچ شخص اسرائیلی حضور نداشت.»

رسانه‌های اسرائیل اواسط مهرماه امسال گزارش‌هایی دربارهٔ سفر مخفیانه رئیس موساد به عربستان منتشر کرده بودند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز شنبه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت ریاض مدت‌هاست از عادی‌سازی روابط با اسرائیل حمایت می‌کند، اما یک کار بسیار مهم قبل از آن باید انجام شود و آن حصول یک توافق صلح کامل و دائمی بین اسرائیل و فلسطینی‌ها است.

شاهزاده فیصل بن فرحان با بیان این که موضع ریاض در مورد عادی‌سازی روابط با اسرائیل تغییری نکرده و روشن است گفت، ما مدتهاست که از این امر حمایت می‌کنیم، «چون ما نویسنده ابتکار صلح عرب ۲۰۰۲ هستیم که عادی‌سازی کامل روابط با اسرائیل در آن مطرح شده است.»

وی اضافه کرد، «اما یک چیز بسیار مهم باید پیش از آن اتفاق بیافتد، که آن یک توافق صلح کامل و دائمی بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها است که یک کشور مستقل فلسطینی را در داخل مرزهای ۱۹۶۷ برای فلسطینی‌ها ایجاد کند.»