اوباما به نفع بایدن سخنرانی می‌کند

اوباما در ماه‌های اخیر به عنوان یک منتقد سرسخت دونالد ترامپ و مدافع جو بایدن ظاهر شده است

اوباما یک سخنران قابل است و حضور او در مسیر مبارزه انتخاباتی می‌تواند به تثبیت معاون سابق ریاست جمهوری خود کمک کند-Joe Raedle/Getty Images/AFP

منابع نزدیک به حزب دموکرات به نشریه هیل گفته‌اند که پیش‌بینی می‌شود باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، هفته آینده سفر و ایراد سخنرانی در حمایت از کارزار انتخاباتی جو بایدن را آغاز کند. 

 او روز چهارشنبه از فیلادلفیا آغاز می‌کند؛ جایی که هر دو کارزار انتخاباتی، پیروزی پنسیلوانیای دارای ترکیب آرای انتخاباتی و ۲۰ رای الکترال آن را برای خود لازم می‌دانند. او سپس مسیرش را در ایالت‌های دشوارتر ادامه خواهد داد. 

اوباما یک سخنران قابل، و بزرگترین گزینه دموکرات‌ها غیر از نامزد آنان است، و حضور او در مسیر مبارزه می‌تواند به تثبیت معاون سابق ریاست جمهوری خود، که در حال حاضر در نظرسنجی‌ها پیشتاز است، کمک کند. 

 پیش‌تر، در دوران ریاست جمهوری ترامپ، آقای اوباما از رسم ریاست جمهوری پیروی کرد و با پرهیز از انتقاد از آقای ترامپ برای تقریبا دو سال، موضع بی سرو صدایی اتخاذ کرد. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اخیرا، رئیس جمهور اوباما به عنوان یک منتقد سرسخت رئیس ‌جمهور ترامپ و مدافع جو بایدن ظاهر شده است؛ از جمله با سخنرانی‌ای که در ماه اوت و در مجمع ملی حزب دموکرات که به شکل مجازی برگزار شد، ایراد کرد. 

در حالی که تنها دو هفته به انتخابات مانده است، کارزار انتخاباتی ترامپ نیز مصمم است تا در تمامی ایالات توقف داشته باشد. رئیس‌ جمهور ترامپ که به‌تازگی از ابتلا به ویروس کرونا بهبود یافته است، با حضوری پررنگ به کارزار انتخاباتی (که در مراسم‌های آن مخاطبانش عمدتا ماسک نمی‌زنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند) بازگشته است. 

به نوشته «ریل کلیر پالیتیکز»، در مجموع نظرسنجی ملی، آقای بایدن با فاصله دورقمی اندکی از آقای ترامپ جلو است و کارزار انتخاباتی او، موجب شده است تا جلسات جمع‌آوری پول از سوی کارزار رئیس جمهوری ترامپ، کوچک به نظر برسد. 

در ماه سپتامبر، آقای بایدن و دموکرات‌ها ۳۸۳ میلیون دلار جمع‌آوری کردند و رکورد خود را در ماه اوت زدند، در حالی که آقای ترامپ و جمهوری‌خواهان تنها توانستند ۲۴۸ میلیون دلار به دست آورند. 

© The Independent

بیشتر از جهان