دستمزد زنان و مردان در بخش خصوصی در امارات برابر شد

اصلاحات جدید به تقویت جایگاه بین‌المللی امارات در حمایت از برابری جنسیتی کمک می‌کند

این طرح از امروز (جمعه) به اجرا درمی‌آید-KARIM SAHIB / AFP

دستورالعمل دستمزد برابر برای زنان و مردان در بخش‌های خصوصی در امارات متحده عربی از امروز جمعه، چهارم مهرماه، به اجرا درمی‌آید.

بر اساس فرمان قانون فدرال شماره۶ برای سال ۲۰۲۰، که از سوی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در ۲۵ اوت ۲۰۲۰ صادر شد، بر دستمزد برابر برای زنان و مردان در بخش خصوصی تصریح شده ‌است: «کارمندان زن در صورت انجام همان کار، یا کاری با ارزش برابر، باید دستمزدی برابر با مردان دریافت کنند. رویه‌ها، کنترل‌ها و استانداردهای لازم برای ارزیابی کار با ارزش برابر بر اساس تصمیمی که کابینه صادر می‌کند، و بنا بر پیشنهاد وزیر منابع انسانی امارات تعیین خواهد شد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این ماده قانونی اصلاح شده از تقویت برابری جنسیتی از نظر دستمزد و حقوق در بخش خصوصی، بر اساس قانون فدرال شماره ۸ حمایت می‌کند.

به گزارش گلف نیوز، وزارت منابع انسانی امارات تاکید کرده که اصلاحات جدید به تقویت وضعیت منطقه‌ای و بین‌المللی کشور امارات متحده عربی در حمایت از برابری جنسیتی کمک خواهد کرد. بر اساس گزارش شکاف جنسیتی جهانی مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۲۰، در موضوع پر کردن شکاف دستمزد جنسیتی، امارات کشورهای منطقه را رهبری می‌کند.

رویه ها و کنترل‌های جدید دولت، بر شرط دستمزد برابر برای مشاغل با ارزش برابر، بدون تفاوت جنسیتی تاکید خواهد کرد و از استانداردهای بازار به عنوان مرجع ارزیابی دستمزدها استفاده می‌کند.

بیشتر از جهان