دفاع آرایشگر نانسی پلوسی از او در قضیه آرایشگاه‌گیت

آرایشگر نانسی پلوسی ضمن دفاع از رهبر مجلس نمایندگان آمریکا گفت،‌ صاحب آرایشگاه از قبل از حضور او در سالن آرایش مطلع بوده است

Brendan Smialowski / AFP

روز سه‌شنبه هفته گذشته، شبکه خبری فاکس‌نیوز ضمن انتشار ویدئویی از «ای‌سالن» در سان‌فرانسیسکو نشان داد خانم پلوسی بدون استفاده از ماسک صورت پس از شامپوی مویش از اتاقی به اتاق دیگر آرایشگاه می‌رود.

در طول ماه‌های گذشته سالن‌های آرایش در سان‌فرانسیسکو به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تعطیل بوده‌اند، اما روز سه‌شنبه کار خود را در فضای باز از سر گرفتند. 

اما این ویدئو خانم پلوسی را که نماینده ایالت کالیفرنیاست نشان می‌دهد که روز دوشنبه در حالی که ماسکش را به روی گردنش پایین کشیده در آرایشگاه قدم می زند. این حرکت از طرف اریکا کیوُس صاحب آرایشگاه به باد انتقاد گرفته شد.

خانم پلوسی روز چهارشنبه ضمن اظهاراتی که به مناسبت بازگشایی مدارس در ناحیه «نو وَلی» ایراد کرد به نشریه «سان‌فرانسیسکو کرانیکل» گفت: «من مسئولیت اعتماد به گفته‌های سالن آرایش را که بارها به آن مراجعه کرده‌ام می پذیرم.»

«این یک توطئه بود و من مسئولیت افتادن در این دام را تقبل می‌کنم.»

کمی بعد در همان روز، جاناتن دی ناردو، آرایشگر خانم پلوسی از طریق وکیلش در یک بیانیه ادعای خانم پلوسی را تایید کرده و گفت دو روز پیش از آن در روز ۲۹ام اوت خانم کیوس به او «اختیار داده بوده به خانم پلوسی وقت» بدهد. 

در نامه متیو سلیمانپور، وکیل آقای دی ناردو، آمده که «خانم کیوس به ویژه در تماس تلفنی‌اش به وقت خانم پلوسی توجه خاصی نشان داده بوده است. در این تماس تلفنی خانم کیوس اظهاراتی تند علیه خانم پلوسی کرده که به گفته او موقتا کار آرایشگاه خانم کیوس را متوقف کرده بوده است.»

آقای سلیمانپور افزود: «این واقعیت که خانم کیوس اکنون با حضور خانم پلوسی در آرایشگاه «ای‌سالن» اظهار مخالفت می‌کند، با توجه به آن چه از تمایلات سیاسی او مشهود است، نشان می‌دهد که خانم کیوس برای اهداف خودش برای رئیس مجلس نمایندگان دام پهن کرده بوده است.»

نشریه «کرانیکل» می‌گوید خانم پلوسی در میان طرفداران سرسخت استفاده از ماسک صورت بوده و بارها پرزیدنت ترامپ را به خاطر کم اهمیت جلوه دادن پوشش صورت به باد انتقاد گرفته است.  

خانم پلوسی در پاسخ به این که چرا بدون ماسک در آرایشگاه قدم می‌زده گفت: «تازه موهایم را شسته بودم. من موقع شامپوی مویم ماسک نمی‌زنم.»

«آیا شما هنگام شستن موهایتان ماسک می‌زنید؟ من همیشه از ماسک صورت استفاده می‌کنم... این عکس هنگامی گرفته شده که تازه شستن موهایم تمام شده بود.»

به دنبال انتشار این ویدئو در روز سه‌شنبه، حانم کیوس به شبکه فاکس‌نیوز گفت: «رفتن او به آرایشگاه مثل یک سیلی بود. می دانید، او فکر می کند می تواند هر کاری می‌خواهد بکند در حالی که سایرین از آن محرومند. و من نمی‌توانم کار کنم.»

صاحب آرایشگاه افزود: «ما برای مدتی طولانی تعطیل بودیم. نه تنها من بلکه بسیاری از واحدهای کوچک تجاری و من نمی‌توانم.»

اما آقای دی ناردو از طریق وکیلش ادعا کرده که آرایشگاه خانم کیوس از ماه آوریل کار می‌کرده است. او می گوید که «عکس ها و ویدئوها و شاهدانی دارد که خلاف اظهارات او را به رسانه‌ها نشان می‌دهد.» 

آقای دی ناردو می گوید آرایشگاه خانم کیوس «در واقع در طول دوران قرنطینه و محدودیت کار از آوریل ۲۰۲۰ کار می‌کرده است.» 

خانم کیوس در گفت‌وگو با تاکر کارلسون مجری فاکس‌نیوز ضمن تکذیب توطئه علیه نانسی پلوسی گفت: «این قرار از قبل گذاشته شده بود و هیچ امکانی وجود نداشت که جنبه یک دام را داشته باشد.»

«من پنج سال است که سیستم ویدئوی مداربسته در آرایشگاهم دارم. منظورم این است که به آنجا نرفتم که دوربین‌ها را به کار انداخته و برای او دام پهن کنم. این کاملا کذب است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

حال اعضای حزب جمهوریخواه خانم پلوسی را به باد انتقاد گرفته‌اند و دونالد ترامپ روز چهارشنبه در توئيتی نوشت: «نانسی پلوسی دیوانه به دلیل باز کردن یک سالن زیبایی در حالی که سایرین تعطیل بوده اند و به خاطر نپوشیدن ماسک در حالی که دائما برای دیگران نطقش را می‌کند،  ضربه خورده است.»

«بی‌تردید کنترل مجلس نمایندگان را در دست خواهم گرفت و نانسی را می‌فرستم که چمدان‌هایش را ببندد.»

خانم پلوسی به «کرانیکل» گفت نمی خواهد این واقعه او را از ارسال کمک به کسانی که هنوز گرفتار پیامد ادامه همه‌گیری ویروس کرونا هستند و نیز بازگشایی ایمن آموزشگاه‌ها منحرف کند.

او گفت: «ما باید چرخ‌های این کشور را بار دیگر به حرکت دربیاوریم و من اجازه نمی دهم این موضوع ما را از این واقعیت که ۱۸۵ هزار نفر بر اثر این ویروس درگذشته‌اند منحرف کند.»

به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون آزمایش کرونای ۶.۱ میلیون نفر در ایالات متحده مثبت بوده و ۱۸۵۷۸۲ نفر بر اثر عوارض آن جان سپرده‌اند.

© The Independent

بیشتر از جهان