جزیره ۳۰ نفره به دنبال جذب ساکنان جدید

متقاضی باید نشان دهد که در صورت نقل مکان به رام چگونه می‌خواهد از عهده هزینه‌های زندگی برآید

Wikipedia

یک جزیره دورافتاده در اسکاتلند به دنبال جذب شهروند جدید و افزایش جمعیت جامعه خود است.

جزیره «رام» یا روم، که در نزدیکی ساحل غربی اسکاتلند قرار دارد، اعلام کرده علاقه‌مندان می‌توانند برای زندگی در منازل نوساز این جزیره درخواست کنند.

این خانه‌ها در منطقه‌ای به نام «کینلاک» بنا شده‌اند که تنها روستا در این جزیره دورافتاده است که حدود ۳۰ نفر جمعیت دارد.

ساکنان روستا امیدوارند خانواده‌هایی با فرزندان کوچک به جمع آنها بپیوندند و در کنار هم زندگی کنند. این جزیره در جنوب جزیره کوچک دیگری به نام «اسکای» واقع است.

به گفته لزلی وات، از ساکنان جزیره رام، «ما در اینجا حدودا ۳۲ نفر هستیم که شش تا کودک هستند. از این شش کودک فقط یکی مهدکودک و دو تا به مدرسه ابتدایی می‌روند. ما به دنبال خانواده‌های بیشتری هستیم تا مدرسه را پر کنند و نسل بعدی ساکنان جزیره بشوند.»

در روستای رام چهار خانه با توجه به ذخیره و صرفه‌جویی موثر انرژی در حال ساخت است که برای اجاره آماده خواهند شد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ساکنان جزیره می‌گویند دوست دارند اعضای جدید طی چند ماه آینده به جامعه آنها بپیوندند تا ببینند زندگی در یک جزیره مناسب حال آنها هست یا نه.

در فرم تقاضای اجاره منازل نوساز آمده است که «فرصت شغلی در جزیره بسیار کم و محدود است» و متقاضی باید نشان دهد که در صورت نقل مکان به رام چگونه می‌خواهد از عهده هزینه‌های زندگی برآید.

مشاغل خویش‌فرما از قبیل گردشگری یا تعمیرات خانه، چند نمونه از کسب و کارها در این جزیره هستند، جزیره‌ای که گوزن قرمز و اسب پونی آزادانه در آن رفت و آمد می‌کنند و حدود ۲۰۰ هزار کبوتر دریایی مانکس به زندگی مشغولند.

منازل جدید روستا، که قلعه کینلاک نیز در آنجا واقع است، با بودجه دولت اسکاتلند بنا شده‌اند.

دنیس ریکسون، رئیس هیئت امنای جزیره رام، که مالک بیشتر خانه‌های روستای کینلاک است، می‌گوید: «بدون کمک مالی اداره مسکن جزایر و مناطق دورافتاده دولت اسکاتلند، هیچ گاه نمی‌توانستیم از مرحله امکان‌سنجی این پروژه جلوتر برویم.»

بیشتر از زندگی