اپل ممکن است آیفون ۱۲ را بدون شارژر و هدفون ارائه کند

نبود شارژر اقدامی است برای کاهش هزینه‌ها

هنوز معلوم نیست که آیفون جدید به طور پیش‌فرض کابل نوری داشته باشد یا خیر- NOAH BERGER / AFP

گوشی هوشمند جدید اپل ممکن است بدون ایرپادهای سیمی در جعبه و حتی بدون شارژر عرضه شود.

مینگ چی کو، تحلیل‌گر شرکت تی‌اف سکیوریتیز که برای پیش‌بینی‌های دقیق خود از محصولات اپل معروف است، ادعا می‌کند تصمیم بر عدم‌عرضه هدفون‌های سیمی برای این است که اپل بتواند ایرپادهای بی‌سیم خود را بهتر و بیش‌تر بفروشد.

در همین حال، همان طور که توسط اپل اینسایدر هم گزارش شده است، نبود شارژر برای کاهش هزینه‌ها صورت خواهد گرفت. هنوز معلوم نیست که آیفون جدید به طور پیش‌فرض کابل نوری داشته باشد یا خیر.

آن طور که مکرومرز گزارش کرده است، این به این دلیل است که هزینه ساخت آیفون ۱۲ به خاطر استفاده از فناوری ۵جی بیش‌تر شده ولی این شرکت می‌خواهد گوشی جدید را نیز در همان طیف قیمت آیفون ۱۱ به مشتریان عرضه کند.

به گفته آقای کو، اپل به جای شارژر سنتی آداپتور قدرت‌مند ۲۰ واتی را به عنوان تجهیزات تکمیلی آیفون خواهد فروخت. به ادعای او بعد از این اپل به تدریج آداپتورهای ۵ و ۱۸ وات را تا آخر سال جاری کنار خواهد گذاشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

آقای کو گفت احتمال کمی وجود دارد که اپل، شارژر سیمی را با شارژری بی‌سیم در جعبه عوض کند، ویژگی که با عرضه آيفون ۸ معرفی شد، ولی او معتقد است چنین اقدامی باعث کمک و نفع‌رسانی به شرکت‌های سازنده شارژرهای بی‌سیم خواهد شد.

آقای کو پیش‌بینی کرد که اپل احتمالا منافع استفاده از تجهیزات کم‌تر را برای کمک به محیط زیست تبلیغ خواهد کرد ولی ممکن است با استقبال چندان مشتریان روبه‌رو نشود.

همان طور که بنیامین مایو، بلاگر نویسنده درباره اپل و از طراحان آی‌او‌اس اشاره کرد آداپتور ۱۸ واتی فعلی در حال حاضر بخش عمده‌ای از هزینه آیفون ۱۱ را شامل می‌شود.

او توییت کرد: «اگر اپل محصولات خود را به قیمت تولید آن یا حتی نزدیک به آن می‌فروخت، که احتمالا هر دوی شارژر و هدفون می‌شد ۱۰ دلار، آن وقت به نظر بهتر می‌توانست نگاه محیط زیستی خود را هم تبلیغ کند. در غیر این صورت تنها پیدا کردن راهی جدید برای افزایش سود خود است.»

دیگر پیش‌بینی‌های آقای کو شامل این نکته است که آیفون ۱۲ ممکن است هیچ ورودی برای ابزار سیمی نداشته باشد، گرچه برخی از کارشناسان دیگر بعضی از پیش‌بینی‌های او را زیر سؤال برده‌اند.

گرچه آقای کو می‌گوید آیفون جدید ممکن است بیش‌تر مربع‌شکل باشد (چیزی شبیه گوشی قدیمی آیفون ۴) اما براساس گزارش‌های واصله دیگران معتقدند آیفون ۱۲ احتمالا از اندازه آیفون ۱۱ درازتر و باریک‌تر است.

© The Independent

بیشتر از زندگی