رنو ۱۵هزار کارمند خود را اخراج می‌کند

این شرکت فرانسوی ظرفیت تولید را از چهار میلیون به سه میلیون و ۳۰۰‌هزار خودرو تا سال ۲۰۲۴ کاهش خواهد داد

۴۶۰۰ نفر از کارکنان رنو در فرانسه بیکار خواهند شد-Martin BUREAU / AFP

شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد که به منظور کاهش اهداف تولید خود در پاسخ به «بحران بزرگ» صنعت خودروسازی، ۱۵‌هزار شغل را در سراسر جهان حذف خواهد کرد. 

این غول خودروسازی روز جمعه بدون ذکر جزئیاتی بیشتر، گفت که ۴۶۰۰ نفر از کارکنان خود را در فرانسه از کار بیکار خواهد کرد. 

شرکت رنو که ۱۸۰‌هزار پرسنل دارد، همچنین برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید خود را در کشورهای مراکش و رومانی متوقف کرده است. 

این خبر در حالی اعلام شده که شرکت خودروسازی نیسان، از شرکای تجاری رنو و میتسوبیشی، دیروز از اخراج هزاران نفر از کارگران خود خبر داد. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

شرکت رنو در بیانیه‌ای گفت: «دشواری های پیش روی این گروه، بحران بزرگی که صنعت خودروسازی با آن مواجه است و نیز ضرورت گذار اکولوژيک، همگی از عوامل ضروری در سوق دادن این شرکت برای تسریع در تحول خود بوده اند.»‌

این شرکت فرانسوی ظرفیت تولید را از چهار میلیون به سه میلیون و ۳۰۰‌هزار خودرو تا سال ۲۰۲۴ میلادی کاهش خواهد داد. فروش اتومبیل های رنو، در سه ماهه اول سال جاری با کاهش ۲۵ درصدی روبرو بوده است. افتی که ناشی از مشکلات صنعت خودروسازی از جمله کاهش تقاضا در چین، روی آوردن به خودروهای الکتریکی و اپیدمی جهانی ویروس کرونا بوده است. 

شرکت رنو که بخشی از آن تحت مالکیت دولت فرانسه قرار دارد، اکنون برای گرفتن وامی ۵‌میلیارد یورویی با دولت در حال مذاکره است. 

این گروه خوردوسازی همچنین در حال بررسی « انطباق» ظرفیت تولید در روسیه است و نیز از توقف فعالیت تولیدات خوردوهای بنزینی این برند در چین خبر داده است. 

 ژان دومینیک سنارد، رئیس شرکت رنو گفت: «تغییرات جدید برای اطمینان از ثبات و پایداری شرکت و توسعه آن در دراز مدت، اساسی هستند.» 

در حالی که تقریبا تمامی شرکت های خودروسازی برای ادامه حیات با چالش روبرو هستند، شرکت رنو، پس از دستگیری کارلوس گوسن، مدیرعامل سابق آن در ماه نوامبر ۲۰۱۸ میلادی که منجر به شکاف میان این شرکت با متحدان تجاری خود، نیسان و میتسوبیشی شد، با مشکلاتی خاص دست و پنجه نرم می کند.

© The Independent

بیشتر از جهان