ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شده است

شواهد جدید نشان می‌دهد که فرضیه مصنوعی بودن ویروس کرونا حقیقت دارد

به‌تازگی شواهد جدیدی در کشورهای اروپایی به دست آمده که نشان می‌دهد ویروس کرونا عامل مرگ تعدادی از افراد در سپتامبر و اکتبر سال گذشته بوده است-EPA / AFP

با تکمیل اطلاعات در مورد نحوه عملکرد ویروس کرونا، مصنوعی و آزمایشگاهی بودن آن بیش از پیش روشن شده است.

دکتر ادیب الزوبی، استاد ایمونولوژی و رئیس مرکز سلول‌های بنیادی،  می‌گوید: «فرضیه‌های علمی جدید نشان می‌دهد که ویروس تاج که باعث بیماری کووید‌-۱۹ می‌شود در شرایط آزمایشگاهی ساخته شده است و یک ویروس طبیعی نیست.»

الزوبی این اظهارات را در مصاحبه با شبکه اسکای‌نیوز مطرح کرده و گفته است: «بررسی مقالات تحقیقاتی و علمی که اخیراً در چندین کشور از جمله ایالات متحده، انگلیس و هنگ‌کنگ منتشر شده، این مسئله را روشن کرده است که ویروس به روشی طبیعی به انسان منتقل نشده است.

این متخصص پزشکی می‌گوید اعلام این فرضیه که ویروس کرونا در بدن خفاش وجود داشته و از این طریق به انسان منتقل شده است در زمانی بیان شد که ما هیچ اطلاع جامعی از نحوه کارکرد ویروس و ساختار آن نداشتیم.

به‌تازگی شواهد جدیدی در کشورهای اروپایی به دست آمده که نشان می‌دهد ویروس کرونا عامل مرگ تعدادی از افراد در سپتامبر و اکتبر سال گذشته بوده است. این شواهد از طریق کالبدشکافی اجساد افرادی که به دلیل بیماری ریوی درگذشته‌اند به دست آمده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته الزوبی، کالبدشکافی تأیید کرد که این افراد قربانی بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا بوده‌اند.

این استاد ایمونولوژی توضیح داد: «با توجه به وجود ۹۶ درصد شباهت ژنتیکی بین کرونای جدید و ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ ظاهر شد، ویروس کرونا نمی‌تواند از طریق خفاش‌ها منتقل شده باشد. توجه داشته باشید که ویروس سارس بیماری عالم‌گیری مشابه کووید-۱۹ ایجاد نکرد.»

الزوبی تصریح کرد: «این‌ها نکات مهمی است که باید فارغ از نظریه‌ توطئه و مجادلات سیاسی و اقتصادی کشورها به آن‌ها توجه کرد.»

بیشتر از جهان