اقدام ساختار شکنانه ریانا در استفاده از مدلی با پوست ناصاف

«به‌عنوان دختری با پوست ناصاف، سخت تحت تاثیر قرار گرفتم»

آرم تجاری تازه تاسیس «فنتی»، متعلق به ریانا، خواننده مشهور آمریکایی، به خاطر آن که در تبلیغاتش ناصافی‌های پوست مدلش را دستکاری و محو نکرده، تحسین هوادارنش را برانگیخت.

روز چهارشنبه پس از آن که ریانا آرم تجاری لباس‌هایش را راه‌اندازی کرد، تصویر چهره آونگ چوال، مدل لوازم آرایش ریانا، در توئیتر منتشر شد.

در این تصویر، چوال یک جفت گوشواره از کلکسیون جواهرات ریانا را بر گوش دارد، و جای زخم و ناصافی‌های روی گونه چپ او کاملا مشهود است.

یک کاربر تويیتر با انتشار این عکس در شبکه‌های مجازی، گفته است: «عاشق عکس‌های دستکاری نشده فنتی هستم و این نکته که پوست مدلی که آن را عرضه می‌کند، در مقایسه با استانداردهای جامعه، بی‌نقص نیست.»

این توئیت بیش از ۹ هزار مورد پسند واقع شد و بیش از هزار و ۸۰۰ نفر پای این عکس نظر نوشتند.

یک کاربر نوشت:«عجب! به‌عنوان دختری با پوست ناصاف، سخت تحت تاثیر قرار گرفتم».

کاربر دیگری نوشت: «همیشه در مورد ناصافی پوستم ناراحت بودم تا این که این [عکس] را دیدم».

کاربر دیگری انتشار این عکس را آغاز کارزار «نمایش جای آکنه» توصیف کرد.

سال گذشته، چوال در مصاحبه‌ای با نشریه «دِیزد دیجیتال» به ناصافی پوستش اشاره کرده بود.

این مدل اهل سودان جنوبی گفت: «گاهی می‌خواهم سر همه فریاد بکشم که نگاهم کنید، من فقط یک جای زخم نیستم، انسانم. من کنجکاوی مردم را جلب می‌کنم. می‌دانم که با بقیه فرق دارم. می‌دانم که اعضای چهره‌ام با بقیه فرق دارد، اما به نظر من، این زیبایی است».

سال گذشته روند «نگاه مثبت به پوست» در دنیای زیبایی گسترش یافت. گروهی از زنان عکس‌های بدون آرایش خود را با این پیام که «نباید از نداشتن پوست بی‌عیب شرمنده بود»، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند، و لوئیزا نورث کوت، مدل لباس و لوازم آرایش، کازراز آنلاین «نظر مثبت به پوست صورت» را تحت عنوان راه انداخت.

در اوایل ماه مه، ریانا، نخستین کلکسیون لباس‌های خود را با آرم تجاری «فنتی» به‌عنوان بخشی از گروه مد «الویاماچ» عرضه کرد.

کلکسیون فنتی، نخستین آرم تجاری است که «ال‌وی‌ام‌اچ» از سال ۱۹۸۷ تا کنون ارائه کرده است. همچنین این نخستین بار است که یک زن سیاه پوست در آمریکا مزون مد خود را پایه‌گذاری می‌کند.

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی