میشل اوباما از زندگی در دوران کرونا می‌گوید

بانوی اول سابق آمریکا پیرامون خانه‌نشینی همراه همسر و دو دخترش با الن دجنرس گفتگو کرد

«این دوران در تاریخ تکرارنشدنی است»- AFP

اوایل ماه جاری در گیرودار شیوع جهانی ویروس کرونا، خبر توقف تولید برنامه تلویزیونی الن دجنرس تا پایان ماه مارس اعلام شد.

دجنرس که نمی‌توانست در استودیو برادران وارنر با مهمانان سرشناسش مصاحبه کند، در عوض با بسیاری از چهره‌های مشهوری که دوستانش هستند، تماس تلفنی گرفته است تا ببیند با خودقرنطینگی چه می‌کنند.

روز دوشنبه این مجری برنامه گپ و گفت تلویزیونی، با بانوی اول سابق تماس گرفت تا جویای احوال روزمره خانواده اوباما شود.

خانم اوباما گفت که خانواده‌اش نهایت سعی‌شان را می‌کنند که به روزها‌ی خود «سر و سامانی» بدهند و دخترانش، ساشای ۱۸ ساله و مالیای ۲۱ ساله، به صورت مجازی در کلاس‌های دانشکده شرکت می‌کنند.

میشل اوبامای ۵۶ ساله گفت که خانواده‌ اوباما در عین حال که «می‌کوشند زندگی روزمره خود را داشته باشند»، در اوقات فراغت به «استراحت و تماشای فیلم‌های شبکه نتفلیکس» نیز می‌پردازند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اوباما گفت «این دوران در تاریخ تکرارنشدنی است، مخصوصاً برای فرزندان ما که عادت کرده‌اند همیشه خود را به کاری مشغول و ذهن‌شان را درگیر چیزی کنند.»

«دلم با همه کسانی است که به خاطر بلاهایی که بر سر اقتصادمان می‌آید، دچار رنج و درد می‌شوند. باید آگاه شویم و بدانیم قرار است چگونه از مردمی حمایت کنیم که با پایان قرنطینه سراغ ته‌مانده کسب و کار و زندگی‌شان می‌روند.»

این نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال، افزود، «اگر بخواهم «نیمه پر لیوان» را ببینم، خودقرنطینگی باعث شده که من و خانواده‌‌ام «مجبور» شویم «با یکدیگر معاشرت و گفت‌وگو کنیم و از هم‌دیگر سؤال بپرسیم و ببینیم چطور می‌شود بدون تلویزیون و رایانه، خود را سرگرم کرد.»

او گفت: «تمرین خوبی است که به یادمان می‌آورد به خیلی از چیزهایی که داریم، نیازی نیست.»

«هنگام سختی وقتی کنار هم باشیم و سلامتی داشته باشیم، بدون خیلی چیزها می‌شود زندگی کرد، و گمان می‌کنم این درس مهمی است که می‌خواهم بچه‌هایم حالا که می‌خواهند وارد جامعه شوند، آن را یاد بگیرند.»

دجنرس در پایان این تماس تلفنی به اوباما گفت، آرزو می‌کند با او مسابقه شنای سوئدی بدهد و از مردم بخواهند روی این که چه کسی برنده خواهد بود، شرط‌بندی کنند.

دجنرس هنگام انتشار گفت‌وگوی تلفنی‌اش با اوباما، در صفحه توییترش نوشت که آن دوستش «دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کند.»

اوباما نیز در توییتی پاسخ داد: «همیشه تماس دوستم الن باعث خوشحالی‌ام می‌شود، مخصوصاً امروز که دوشنبه‌ای بارانی بود و در خانه بودم.»

« آدم حس خوبی دارد وقتی می‌داند حتی با وجود دوری هنوز هم‌دیگر را داریم #در-خانه-بمانیم.»

© The Independent

بیشتر از زندگی