اپلیکیشن اسنپ چت به جایگاه قبلی‌اش باز می‌گردد

کار با اسنپ‌چت دست‌کم برای برخی از کاربرانش متوقف شده‌ است. به جای نشان دادن فیلترها و لنزهای معمولی یا توانائی فرستادن پیام، اپلیکیشن لود نمی‌شود.

کاربران گزارش می‌دهند پیامی می‌بینند که می‌گوید سرویس کار نمی‌کند و آن‌ها باید  اپلیکیشن را احیا کنند. اما ظاهراً این عمل کار نمی‌کند، و هزاران نفر گزارش داده‌اند که مشکل دارند.

به گزارش وب سایت داون دیتکتور، مشکلات به ویژه بر اروپای غربی و ساحل شرقی آمریکا متمرکز بوده است. امکان دارد مشکل از آنجا ناشی شده باشد که اکثر کاربران اسنپ‌چت در این مناطق بسر می‌برند، و حوزه زمانی به این معناست که آن‌ها به احتمال زیاد از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

مشکلات در حالی بروز می‌کند که اسنپ‌چت با یک فیلتر «مبادله جنسیت»، که در سراسر جهان به کار رفته است، به جایگاه برجسته‌ای که داشت بازگشت- و انتقاد و بحث‌هائی را از سوی فعالان دگرباشان جنسی موجب شد که برخی از آن‌ها گفتند می‌تواند به عنوان توهین تلقی شود.

 اپلیکیشن اسنپ‌چت، که زمانی یکی از سریع‌ترین و بحث انگیزترین « اَپ»ها در جهان بود، در ماه‌ها و سال‌های اخیر با مشکلاتی روبه رو بوده است. توئیت سال گذشته کیلی جنر که او استفاده از اَپ را متوقف کرده است، بخشی از کاهش گسترده‌تر شهرتش بود، در حالی که فیس بوک و اینستا گرام  بسیاری از مشخصه‌های مشهور آنرا پوشش می‌دهند.

علاوه بر ادامه وام‌گیری مشخصه‌های جدید مانند Stories توسط فيس بوك، تجديد طراحی بحث‌انگيز كاربران را بيگانه ساخت و بسياری ادعا كردند استفاده از اپليكيشن را متوقف كرده‌اند.

به مدت تقریباً یک سال و نیم از آن زمان، قیمت سهام کمپانی اصلی اسنپ  رو به کاهش بوده است. اما موقعیت آن از آغاز سال جدید به طریقی بهتر شده است، و ارزش سهامش تقریباً دو برابر شده است.

© The Independent

بیشتر از زندگی