اسکار ۲۰۲۰: ایمیر نون، اولین زن رهبر ارکستر در تاریخ این مراسم

ایمیر نون معروف است به «ملکه ایرلندی موسیقی متن بازی»

ایمیر نون، رهبر ارکستر

twitter/eimearnoone

ایمیر نون، رهبر ارکستر و آهنگساز ایرلندی موسیقی متن بازی «دنیای وارکرافت»، به عنوان اولین رهبر اکستر زن در مراسم اعطای جوایز اسکار امسال، تاریخ‌ساز می‌شود.

در مراسم اسکار ۲۰۲۰، ایمیر نون در بخش‌هایی از مراسم اسکار پنج قطعه موسیقی نامزد شده را با ارکستر ۴۲ قطعه‌ای رهبری خواهد کرد.

نون که به عنوان ملکه ایرلندی موسیقی متن بازی شناخته شده است، یکی از مشهورترین آهنگسازهای این صنعت است. او همچنین موسیقی متن بازی «جنگ‌سالاران درینور» را ساخته‌ که برنده جایزه نیز شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نون در گفت‌وگو با رادیو «کلاسیک اف‌ام» بریتانیا گفت: «برای من مایه افتخار است که دعوت شده‌ام برخی از بهترین موسیقدانان جهان را رهبری کنم تا آثار برجسته‌ترین آهنگسازان صنعت فیلم را بنوازیم.»

نون همچنین مجری یک برنامه رادیویی به اسم «قطعه برتر» است که مخصوص موسیقی بازی‌های ویدیویی است.

پنج قطعه موسیقی که امسال نامزد شده‌اند، عبارتند از اثر هیلدور گودنادوتیر برای فیلم «جوکر»، اثر الکساندر دسپلات برای فیلم «زنان کوچک»، رندی نیومن برای فیلم «داستان ازدواج»، توماس نیومن برای فیلم «۱۹۱۷» و جان ویلیامز برای فیلم «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر».

مراسم اسکار در تاریخ ۹ فوریه در ایالات متحده برگزار خواهد شد. مراسم اعطای جوایز، زنده از تلویزیون «اسکای سینما اسکارز» پخش خواهد شد.

© The Independent

بیشتر از موسیقی