اردن «بخشی از توطئه جمهوری اسلامی برای ایجاد بی‌ثباتی» را خنثی کرد

رویترز به نقل از مقامات امنیتی اردن می‌نویسد که این اقدامات با تلاش‌های تهران برای به کارگیری عواملی برای ایجاد بی‌ثباتی در اردن به عنوان کشور متحد آمریکا در منطقه، مرتبط است

پلیس و پرچم اردن-AFP

نیروهای امنیتی اردن روز دوشنبه اعلام کردند، در یک انبار تجاری در منطقه‌ای صنعتی در جنوب شرق امان، مواد منفجره‌ پیدا کرده‌اند که «بخشی از توطئه مربوط به جمهوری اسلامی برای بی‌ثبات کردن این کشور متحد آمریکا» به‌شمار می‌رود.

رویترز گزارش داد که این مواد منفجره دو روز بعد از کشف محموله‌ای دیگر در پایتخت اردن خنثی شد. نیروهای امنیتی می‌گویند، همان گروهی که روز شنبه مواد منفجره را در آپارتمانی در منطقه مسکونی مخفی کرده بود، در پنهان کردن مواد منفجره در این انبار دست داشته است.

این آپارتمان در نزدیکی فرودگاه نظامی قرار داشت که هواپیماهای ارتش آمریکا از آن استفاده می‌کنند.

مقامات به نام گروه یا افراد یا اینکه آیا کسی در این زمینه دستگیر شده است، اشاره نکردند و می‌گویند پس از پایان تحقیقات جزئیات را اعلام خواهند کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اردن در یک سال اخیر بارها از کشف و خنثی‌سازی قاچاق سلاح از سوی نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی خبر داده است. در این گزارش‌ها آمده است که در برخی موارد هم تسلیحات بدون اینکه شناسایی شوند، وارد کشور شده است.

جمهوری اسلامی ایران این اتهامات را رد می‌کند.

نیروهای امنیتی اردن می‌گویند مقصد بخش عمده‌ای از این تسلیحات، کرانه باختری است و چندین اردنی مرتبط با گروه‌های فلسطینی را نیز در این زمینه دستگیر کرده‌اند.

رویترز به نقل از مقامات امنیتی اردن می‌نویسد که این اقدامات با تلاش‌های تهران برای به کارگیری عواملی برای ایجاد بی‌ثباتی در اردن به عنوان کشور متحد آمریکا در منطقه، مرتبط است.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی در اردن حضور دارند.

بیشتر از جهان