وارث اتریشی میلیون‌ها دلار ثروتش را چطور تقسیم می‌کند؟

مارلین انگلهورن پس از مرگ ترودل انگلهورن‌ــ‌وچیاتو، مادربزرگش، در سپتامبر ۲۰۲۲ صاحب میلیون‌ها دلار ثروت شد، مجله فوربس ثروت ترودل را ۳.۸ میلیارد یورو براورد کرده بود

تصویر انگلهورن، از نوادگان فردریش انگلهورن، بنیان‌گذار شرکت شیمیایی و دارویی بزرگ آلمانی‌ــ Wikipedia

تیم منتخب مارلین انگلهورن، وارث اتریشی‌ــ‌آلمانی یک شرکت دارویی و شیمیایی بزرگ که روند بخشش ثروت او را سر و سامان می‌دهند سرانجام برای تقسیم این ثروت ۲۵ میلیون یورویی که از مادربزرگش به ارث رسیده، طرحی ارایه دادند.

مارلین انگلهورن که ۳۲ سال دارد، در ماه ژانویه، زمانی که اعلام کرد ۲۵ میلیون یورو، یعنی بخش اعظم ثروتش را می‌بخشد، خبرساز شد. 

مارلین اوایل سال ۲۰۲۴ گروهی متشکل از ۵۰ نفر تشکیل داد تا نحوه توزیع این میلیون‌ها دلار ثروت را که به ارث‌ برده است، بررسی کنند. او قصد دارد این پول را به ۷۷ سازمان از جمله گروه‌های اجتماعی و زیست‌محیطی خاص اختصاص دهد. 

مارلین از نوادگان فردریش انگلهورن، بنیان‌گذار شرکت شیمیایی و دارویی بزرگ  آلمانی بی‌ای‌اس‌اف (BASF) است. او اوایل امسال از طریق نظرسنجی، هیئتی را به عنوان نماینده جامعه اتریش انتخاب‌ کرد تا تصمیم بگیرند که با ارث او چه باید کرد. اعضای این هیئت هم از مارس تا ژوئن ۲۰۲۴ شش آخرهفته گرد هم آمدند تا نحوه استفاده از این پول را بررسی کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این هيئت اکنون تصمیم گرفته است که این سرمایه را بین ۷۷ سازمان مختلف، خیریه و اندیشکده با زمینه‌های فعالیتی گسترده از آموزشی، بهداشتی، زیست‌محیطی گرفته تا مسائل اجتماعی همچون کمک به رفع فقر و بی‌خانمانی و تامین مسکن ارزان تقسیم کند. کوچک‌ترین کمک مالی ۴۰ هزار یورو بود که برای حمایت از طرحی ابتکاری و داده‌محور در حوزه محیط زیست اختصاص یافت و بزرگ‌ترین کمک مالی هم به مبلغ حدود ۱.۶ میلیون یورو، به فدراسیون حفاظت از طبیعت اتریش رسید. 

او پس از مرگ ترودل انگلهورن‌ــ‌وچیاتو، مادربزرگش، در سپتامبر ۲۰۲۲ صاحب میلیون‌ها دلار ثروت شد. مجله آمریکایی فوربس ثروت ترودل را ۳.۸ میلیارد یورو (‌۴.۲ میلیارد دلار) براورد کرده بود.

مارلین انگلهورن حتی قبل از مرگ مادربزرگش اعلام کرده بود که قصد دارد بخش اعظم ثروتش را اعطا کند. البته مقدار مبلغی که به مارلین رسیده نامشخص است اما او اعلام کرده است که ۹۰ درصد آن را خواهد بخشید. 

بیشتر از جهان