دختران پوتین از سایه بیرون آمدند

شایعه‌ها حاکی از آن است که پوتین فرزندان دیگری نیز دارد، اما هویت آن‌ها هرگز تایید نشده است

از چپ به راست، کاترینا تیخونووا، ماریا ورونتسوا و ولادیمیر پوتین‌- Independent Persian Combo

بر اساس گزارشی، در حالی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در آستانه ۷۲ سالگی قرار دارد و «احتمال مرگش را در نظر می‌گیرد»، دخترانش پس از سال‌ها دوری از کانون توجه، در انظار عمومی ظاهر شده‌اند.

به گزارش نیویورک پست، کاترینا تیخونووا و ماریا ورونتسوا در هفته جاری در مجمع بین‌المللی اقتصاد سنت‌‌پترزبورگ سخنرانی کردند، نه برای به اشتراک گذاشتن تجربه حرفه‌ای خودشان، بلکه برای تقویت تصویر پدرشان.

رونالد مارکس، مامور سابق سی‌آی‌ای، در مورد  حضور ناگهانی دختران پوتین در انظار عمومی به دیلی بیست (Daily Beast) گفت:«به یاد داشته باشید که این دنیای پوتین است و ما فقط در آن زندگی می‌کنیم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

«این ادامه او است... تمایل او به خلق دوباره امپراتوری روسیه، تمایل او به اینکه خودش را قدرتمندترین مرد روسیه نشان دهد. دختران جوان برای او نماد سرزندگی‌اند.»

پوتین در مورد فرزندانش بسیار پنهان‌کار بوده است‌ــ به‌ندرت به فعالیت‌های آن‌ها اشاره کرده یا حتی وجودشان را تایید کرده است‌ــ تا دو سال اخیر که شایعه‌هایی در مورد زوال وضعیت سلامتش قوت گرفته است.

ورونتسوای ۳۹ ساله، پژوهشگر ژنتیک، و تیخونووای ۳۷ ساله، مدیر حوزه فناوری و رقصنده آکروباتیک سابق، دعوت‌ به سخنرانی در مجمع بین‌المللی اقتصاد سنت‌‌پترزبورگ را پذیرفتند، که نشان می‌دهد پدر قدرتمندشان قصد دارد برای تقویت میراثش، از روابط خانوادگی‌اش بهره بگیرد.

مارکس گفت: «پوتین احتمال مرگش را در نظر می‌گیرد.»

مارکس که ۳۸ سال سابقه کار در سی‌آی‌ای دارد، در ادامه افزود: «او اکنون به سنی رسیده است که به میراثش می‌اندیشد. و تا جایی که من می‌دانم، هر دو این بچه‌ها بسیار تیزهوش‌اند. اگر این دختران بتوانند در کانون توجه قرار بگیرند و او را نمایندگی کنند، فکر می‌کنم او از این فرصت استفاده خواهد کرد.»

مارکس گفت این نشست که در زادگاه پوتین برگزار شد نیز «مجمعی آسان» برای آزمایش توانایی روابط عمومی دختران پوتین بود.

گرچه ورونتسوا و تیخونووا عمدتا از انظار عمومی دور بوده‌اند، در سال‌های اخیر چند بار مطرح شده‌اند.

آمریکا در سال ۲۰۲۲ با اعلام اینکه دختران پوتین «از جیب مردم روسیه خود را ثروتمند کرده‌اند»، آن‌ها را تحریم کرد.

تیخونووا، رقصنده سابق، اکنون مدیریت یک طرح ابتکاری هوش مصنوعی در دانشگاه دولتی مسکو را برعهده دارد. در همین حال، ورونتسوا پژوهشگر حوزه پزشکی و یکی از صاحبان نومنکو، یک شرکت سرمایه‌گذاری بهداشت و درمان، است.

شایعه‌های گسترده حاکی از آن است که پوتین فرزندان دیگری نیز دارد، اما هویت آن‌ها هرگز تایید نشده است.

بیشتر از جهان