کیف‌های نمادین دنیای مد؛ پیکابو فندی

کیف پیکابو در کنار «باگت» یکی از پایه‌های موفقیت فندی در ارائه کیف‌های نمادین است

دایانه کروگر با کیف پیکابو فندی-Instagram/dianekruger

کیت ماس و دخترش لی‌لا، در جدیدترین کارزار تبلیغاتی کیف نمادین فندی، راحتی و درعین‌حال شیک بودن کیف «پیکابو» را با لطافت رابطه عاطفی و خانوادگی به نمایش گذاشتند. این کیف نسبتا جوان که پانزده سال قبل از پیکابو (دالی موشه)، یک بازی کودکانه، الهام گرفته شده، جای خودش را در دنیای «کیف‌های نمادین» (It bag) پیدا کرده است. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fendi (@fendi)

کیف پیکابو (Peekaboo)، تجسم تلفیق هنر و جوهر زنانگی، را سیلویا ونتورینی فندی خلق و در نمایش بهار/تابستان ۲۰۰۹ معرفی کرد.

به گفته نویسنده نشریه کراش، «کمینه‌گرایی (مینیمالیسم) ظریف با بافت‌ها و رنگ‌های خیره‌کننده همراه می‌شود و صمیمیت کیف زنانه را در تعاملی دائمی از درون و بیرون به چالش می‌کشد.»

کیف پیکابو، که طرح‌های جدید آن در وب‌سایت فندی با قیمت ۴ تا ۶ هزار دلار فروخته می‌شود، ذوزنقه‌ای چرمی است که فرمی انعطاف‌پذیر و در عین حال سخت دارد، با یک قاب فلزی در بالا و قفلی چرخشی.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

تطبیق‌پذیری و نوآوری پیکابو آن را به قسمت اصلی مجموعه‌های «آماده پوشیدن» فندی تبدیل کرده است و طراحی و ساختارش مدام در حال تغییر است. از تغییر اندازه بندها گرفته تا تنوع در مواد و ساخت. پیکابو نماد پیچیدگی است.

کارزار تبلیغاتی ۲۰۲۴ کیف نمادین پیکابو فندی، با حضور کیت ماس و دخترش لیلا گریس، درواقع نماد و تجسم ارتباط عاطفی و پیوند خانوادگی است. کریگ مک‌دینِ عکاس در عکس تبلیغاتی پیکابو رابطه مادر و دختر را گرامی داشته و قدرت مادری را مترادف با نام فندی نشان می‌دهد. خانه‌ای که سال ۱۹۲۵ به دست ادل و ادواردو فندی بنیان گذاشته شد و در نسل دوم ۵ خواهر (پائولا، آنا، فرانکا، کارلا و آلدا) آن را اداره کردند. سیلویا ونتورینی فندی (دختر آنا) در حال حاضر مدیر خلاق بخش مردان و کودکان این خانه مد است.

کیف پیکابو در کنار «باگت» یکی از پایه‌های موفقیت فندی در ارائه کیف‌های نمادین است. کیف باگت فندی (Fendi Baguette)، با طراحی سیلویا ونتورینی فندی، به کیفی بی‌زمان و ماندگار تبدیل شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fendi (@fendi)

پیکابو و باگت در کنار کیف‌های نمادینی همچون ۲.۵۵ و لیدی دی شانل، برکین و کلی هرمس، ساک سفری لویی ویتون و بسیاری دیگر جایش را در میان کیف‌های ماندگار تاریخ مد به دست آورده است.

بیشتر از مُد و زیبایی