لوکاکو: لیگ عربستان سعودی تا دو سال آینده بهترین لیگ جهان می‌شود و به آنجا می‌روم

مسی، سوارز، بوسکتس و دیگر ستاره‌های اینترمیامی نیز وارد ریاض شده‌اند

پس از آنکه اخبار زیادی در روزهای اخیر درباره پیوستن احتمالی روملو لوکاکو به لیگ فوتبال حرفه‌ای عربستان سعودی منتشر شد، مهاجم نامدار و گلزن باشگاه رم نیز در گفت‌وگو با تلویزیون بلژیک تایید کرد که در آینده‌ای نزدیک به لیگ فوتبال سعودی‌ها خواهد پیوست.

گلزن‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال بلژیک و مهاجم پیشین تیم‌های منچستریونایتد، چلسی و اورتون که اکنون به‌صورت قرضی در رم ایتالیا بازی می‌کند، همچنین پیش‌بینی کرد که لیگ حرفه‌ای فوتبال در عربستان سعودی «تا دو سال آینده» به یکی از «باکیفیت‌ترین لیگ‌های فوتبال جهان» تبدیل می‌شود.

لوکاکوی ۳۱ ساله در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه تلویزیونی دولت بلژیک که آیا آینده فوتبالی خود را در این لیگ تصور می‌کند؟ پاسخ داد «مطمئنا» و سپس افزود: «اگر این لیگ تا دو سال آینده بهترین لیگ فوتبال جهان نباشد، تصور می‌کنم که قطعا به یکی از بهترین‌های جهان تبدیل خواهد شد. باشگاه‌های سعودی تلاش زیادی می‌کنند تا بازیکنان بزرگ فوتبال جهان را به آنجا ببرند و در نتیجه قدرت تیم‌ها و کیفیت فوتبال عربستان سعودی به‌طور قابل‌توجهی در حال بالا رفتن است.»

او که به همراه چهار بازیکن دیگر، تنها مهاجمان تاریخ فوتبال محسوب می‌شوند که تا قبل از سن ۲۳ سالگی بیش از ۵۰ گل در لیگ برتر انگلستان به ثمر رسانده‌اند، همچنین از پتانسیل بالای فوتبال سعودی‌ها، امکانات سخت‌افزاری مدرن و پیشرفته تیم‌های باشگاهی در این کشور و زیرساخت‌های حرفه‌ای فوتبال که در سال‌های اخیر در عربستان سعودی بنا شده‌اند تمجید کرد و گفت با ادامه سرمایه‌گذاری‌های عظیم پادشاهی عربستان سعودی و برنامه‌ریزی طولانی‌مدت، این کشور به خانه اول بهترین فوتبالیست‌های جهان بدل می‌شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

کریستیانو رونالدو، فوق‌ستاره پرتغالی تیم النصر عربستان سعودی و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ دنیای فوتبال نیز در هفته گذشته اعلام کرده بود که گمان می‌کند لیگ حرفه‌ای سعودی‌ها اکنون یکی از سه لیگ باکیفیت فوتبال در جهان است. او در جریان مراسم گلوب‌ساکر در دبی تاکید کرد که پس از گذراندن یک سال فوتبالی در عربستان سعودی، حالا بیش از پیش مطمئن شده است که لیگ فوتبال عربستان سعودی به فهرست چند لیگ برتر و باکیفیت فوتبال جهان اضافه شده و اکنون سطح آن از لیگ یک فرانسه هم بالاتر رفته است.

بهترین گلزن تاریخ فوتبال جهان در رده ملی گفت: «من در النصر احساس خوشحالی می‌کنم و این یک اتفاق عالی بوده است. عربستان سعودی برای پیشرفت در فوتبال در یک روندی قرار دارد که مدتی طول خواهد کشید، اما آن‌ها مداوم و گام‌به‌گام درحال حرکت به سطوح بالاتر هستند. فکر می‌کنم لیگ حرفه‌ای عربستان سعودی در بین سه لیگ برتر جهان قرار گرفته است و مردم عربستان سعودی باید به آن افتخار کنند.»

هم‌زمان باشگاه اینترمیامی آمریکا نیز شامگاه پنجشنبه پنجم بهمن با انتشار ویدیویی از ورود لیونل مسی، لوييز سوارز، سرخیو بوسکتس، جوردی آلبا و دیگر ستارگان این تیم به ریاض، پایتخت عربستان سعودی خبر داد. اینترمیامی که درصد بالایی از سهامش در اختیار دیوید بکهام، اسطوره فوتبال انگلستان است، در «جام موسم ریاض» با تیم‌های النصر و الهلال عربستان سعودی مسابقه می‌دهد.

تقابل سنتی و دیدنی کریستیانو رونالدو در ترکیب النصر و لیونل مسی در باشگاه اینترمیامی که «رقص آخر» نامیده شده است، می‌تواند چشمان بیش از یک میلیارد هوادار فوتبال در سراسر جهان را به خود خیره کند.

یاران مسی ابتدا در دوشنبه ۹ بهمن به مصاف الهلال، صدرنشین لیگ حرفه‌ای فوتبال عربستان سعودی، خواهند رفت و سپس پنجشنبه ۱۲ بهمن دومین بازی خود را در برابر زردپوشان النصر برگزار خواهند کرد. آخرین دیدار از جام موسم ریاض نیز شهرآورد النصر و الهلال خواهد بود. این دو که برای قهرمانی در لیگ حرفه‌ای عربستان سعودی رقابت نزدیکی دارند، پنجشنبه ۱۹ بهمن مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی موسم ریاض، تیمی که بیشترین امتیاز از دو بازی را کسب کند، به‌عنوان برنده جام انتخاب خواهد شد.

بیشتر از فوتبال