«هفته مد ریاض»؛ نخستین هفته مد عربستان سعودی پاییز ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد

انتظار می‌رود از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵، فروش فروشگاه‌های عرضه محصولات مرتبط با مد در عربستان سعودی ۴۸ درصد افزایش یابد

بوراک چاکماک، مدیرعامل کمیسیون مد عربستان سعودی/Saudi Fashion Commission

برگزاری «هفته مد ریاض» در پایتخت عربستان سعودی عزم جدی این کشور برای سرمایه‌گذاری در این تجارت و تشویق هرچه بیشتر هنرمندان جهانی به کشف استعدادهای جوان سعودی را نشان می‌دهد.

۳۰ خانه مد در ریاض از ۲۰ تا ۲۳ اکتبر در رویدادی که اولین هفته مد  در این کشور است، روی سکوی نمایش خواهد رفت تا از تازه‌ترین مجموعه‌های کاملا سعودی رونمایی کنند.

این رویداد ستارگان، چهره‌های تاثیرگذار، خریداران و سهامداران کلیدی صنعت مد را گرد هم می‌آورد تا صحنه مد نوظهور عربستان را نظاره‌گر باشند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش سعودی گازت، رویداد افتتاحیه شامل نمایشگاهی است که محصولات تولیدکنندگان داخلی را به نمایش می‌گذارد و با ارائه طیف گسترده‌ای از سبک‌ها، به خریداران داخلی و بین‌المللی درباره عمق و وسعت کار طراحان سعودی بینش عمیق‌تری می‌بخشد.

این رویداد به میزبانی کمیسیون مد عربستان سعودی و با هدف حمایت از توسعه صنعت مد در سطح داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

بوراک چاکماک، مدیرعامل کمیسیون مد عربستان سعودی، گفت: «ما برای اولین بار از جامعه جهانی مد در مرکز مد عربستان سعودی، اینجا در ریاض، استقبال می‌کنیم. این رویداد بهترین استعدادهای خلاق ما را به نمایش خواهد گذاشت و فرصت دیگری را برای مارک‌های سعودی فراهم می‌کند تا با جهان ارتباط برقرار کنند. چه حضوری چه از طریق پخش زنده به ما بپیوندید، بی‌صبرانه منتظریم تا آنچه را مد عربستان سعودی ارائه می‌دهد، برجسته کنیم.»

هفته مد ریاض با میزبانی از بیش از ۲۵۰ تن از افراد موثر جامعه بین‌المللی مد در یک ضیافت شام آغاز خواهد شد.

خبر برگزاری این هفته مد نخستین بار در جریان شرکت کمیسیون مد عربستان سعودی در هفته مد فاخر پاریس و هفته مد مردان پاریس اعلام شد؛ جایی که طراحان سعودی مجموعه‌های متنوعی از برنامه «۱۰۰ مارک سعودی» را که یک ابتکار آموزشی به رهبری کمیسیون مد این کشور بود، به نمایش گذاشتند.

نشان‌های تجاری سعودی شرکت‌کننده عبارت‌اند از: ۱۸۸۶، عبادیا، عدنان اکبر، عروه الباناوی، آتلیه حکایات، دار الهنوف، دزلوق، ایمان جوهرجی، فاطمه عبدالقادر، هاجروس، حلا الغراباوی، هنیدا، JUBB، کاف بای کاف، لومار، مزرود، ام‌دی‌۲۹ (MD29)، موجا ماجکا، مونا الشبیل، نبلا نظر، Noble and Fresh ،Not Boring، نور ظهری، نورا سلیمان، پاوون، تیما عابد، اوسیتا، یاسمینا کیو و یوسف اکبر.

بر اساس گزارش «وضعیت مد در پادشاهی عربستان سعودی (۲۰۲۳)»، صنعت مد عربستان سعودی در بین هر بازار بزرگ و پردرآمد دیگر بیشترین نرخ رشد پیش‌بینی‌شده را دارد.

انتظار می‌رود از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵، فروش فروشگاه‌های عرضه محصولات مرتبط با مد در عربستان سعودی ۴۸ درصد افزایش یابد و به ۳۲ میلیارد دلار برسد که نمایانگر نرخ رشد سالانه ۱۳ درصدی است.

ارزش خرید کالاهای مد لوکس در منطقه شورای همکاری خلیج‌ فارس در سال ۲۰۲۱ به ۹.۶ میلیارد دلار رسید و عربستان سعودی رشد ۱۹ درصدی را ثبت کرد.

بیشتر از مُد و زیبایی