غواص استرالیایی سرش را از بین آرواره‌های کروکودیل بیرون کشید

کروکودیل‌ها از نظر قدرت گاز گرفتن، خطرناک‌ترین حیوانان روی کره زمین‌اند، اما وقتی انسانن با آن‌ها مقابله می‌کنند به نظر می‌رسد که آن‌ها طعمه را رها می‌کنند

کروکودیلی در پارک کروکودیل دبی - GIUSEPPE CACACE/AFP

یک مرد استرالیایی در آخر هفته گذشته پس از برخورد با یک کروکودیل، مجبور شد آرواره‌های این کروکودیل را باز کند تا بتواند سرش را بیرون بکشد.

به گزارش گاردین، مارکوس مک‌گوان، ۵۱ ساله اهل کوئینزلند، روز شنبه به‌همراه همسر و دوستانش در حال غواصی در جزایر چارلز هاردی بود که چیزی را حس کرد که ابتدا فکر می‌کرد یک کوسه است.

مارکوس درباره این حادثه می‌گوید: «من متوجه شدم که یک کروکودیل است. توانستم آرواره‌هایش را به اندازه کافی باز کنم تا سرم بیرون بیاید.»

مارکوس افزود: «این کروکودیل سپس برای بار دوم سعی کرد به من حمله کند، اما موفق شدم کروکودیل را با دست راستم دور کنم که من را گاز گرفت. من توانستم بار دیگر از چنگ تمساح فرار کنم و بعد از اینکه سرنشینان قایق نجات صدای ما را شنیدند ما به سمت آن‌ها شنا کردیم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این غواص باتجربه با قایق به جزیره هاگرستون و سپس با هواپیما به بیمارستان منتقل شد. مگ‌گوان در نهایت به بیمارستانی در کایرنز منتقل شد و در آنجا به‌دلیل پارگی پوست سر و زخم‌هایی که در اثر گازگرفتگی ایجاد شده بودند، تحت درمان قرار گرفت.

یکی از ساکنان گلد کوست، می‌گوید که این کروکودیل در سن نوجوانی بوده است و بین شش تا نه فوت (یک متر و ۸۰ تا دو متر و ۷۰ سانتی‌متر) طول دارد.

او گفت: «وقتی وارد محیط دریایی می‌شوید، وارد قلمرویی می‌شوید که متعلق به حیوانات بالقوه خطرناکی مانند کوسه‌ها و کروکودیل‌ها است.»

بیلی کولت، مدیر عملیات پارک خزندگان استرالیا، به گاردین گفت که مک‌گوان خوش شانس بود که جان خود را از دست نداد. او افزود که کروکودیل‌ها از نظر قدرت گاز گرفتن، خطرناک‌ترین حیوانان روی کره زمین‌اند، اما وقتی انسان با آن‌ها مقابله می‌کنند به نظر می‌رسد که آن‌ها طعمه را رها می‌کنند. این کروکودیل احتمالا ترسیده و متوجه شده که چیز خیلی بزرگی را گرفته است که نمی‌تواند کنترلش کند.  

منطقه اطراف جزیره هاگرستون که تفرجگاه خصوصی است به‌عنوان «کشور کروکودیل» شناخته می‌شود.

خبر آسیب دیدن مک‌گوان تنها چند روز پس از آن منتشر می‌شود که ۴۰ کروکودیل یک پرورش‌دهنده کامبوجی کروکودیل را خوردند. «لوان نام» ۷۲ ساله زمانی که به داخل محوطه کروکودیل‌ها افتاد هدف حمله کروکودیل ها قرار گرفت و تکه‌تکه شد.

بیشتر از جهان