رونالدو به تیم النصر عربستان سعودی پیوست

بر اساس اطلاعات موجود، تیم فوتبال النصر سالانه مبلغی معادل ۱۱۷ میلیون دلار به رونالدو خواهد پرداخت

  پیشتر بسیاری از ناظران ورزشی گمان می‌کردند که او همچنان می‌خواهد در یکی از تیم‌های اروپا بازی کند - AL NASSR FOOTBALL CLUB / AFP

به‌گزارش اسکای‌نیوز، کریستیانو رونالدو، بازیکن بنام تیم ملی فوتبال پرتغال، پس از پایان همکاری‌اش با تیم منچستریونایتد انگلستان با امضای قراردادی ۳۰ ماهه به تیم فوتبال النصر عربستان پیوست. 

باشگاه النصر عربستان سعودی نیز، ضمن انتشار این خبر در حساب کاربری خود در اینستاگرام، امضای قرارداد رونالدو با این باشگاه را امری فراتر از «ساخته شدن تاریخ» عنوان کرد و در ادامه چنین نوشت: «این قراردادی است که نه تنها الهام‌بخش ما برای موفقیت‌های بزرگ‌تر است، بلکه الهام‌بخش لیگ ما، ملت ما، پسران و دختران و نسل‌های آینده نیز است تا بهترین وجه خود باشند.»

این باشگاه همچنین به‌نقل از این بازیکن ۳۷ ساله پرتغالی نوشت: دیدگاه باشگاه النصر عربستان را الهام‌بخش می‌داند و مشتاق است تا فوتبال بازی کردن در لیگی تازه و کشوری متفاوت را تجربه کند. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رونالدو در ازای بازی در تیم النصر عربستان سعودی سالانه مبلغی معادل با ۱۱۷ میلیون دلار دستمزد خواهد گرفت.

پیش از پیوستن رونالدو به النصر بسیاری از ناظران ورزشی بر این باور بودند که او علاقه دارد همچنان در یکی از تیم‌های لیگ اروپا بازی کند، اما هیچ‌یک از باشگاه‌های اروپایی تمایلی به پرداخت مبلغی کلان برای در اختیار گرفتن او، که حالا با بالا رفتن سنش دوران درخشان گلزنی‌اش نیز رو به افول گذاشته، ندارند.  

رونالدو، که از سال ۲۰۲۱ به این‌سو مقام برترین گلزن تاریخ فوتبال ملی جهان را یدک می‌کشد، آخرین گل ملی خود برای تیم ملی فوتبال کشورش را در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، و در بازی مقابل تیم ملی فوتبال غنا، به ثمر رساند تا صدوهجدهمین گل ملی‌ را نیز در کارنامه‌اش ثبت کند. 

آقای‌گل جهان پیش از این، و در تابستان سال جاری میلادی، پیشنهاد تیم فوتبال الهلال، یکی دیگر از تیم‌های مطرح عربستان سعودی، را که دستمزدی به‌مراتب بالاتر از النصر به او پیشنهاد داده بود را رد کرد.

بیشتر از فوتبال