توییتر مجسمه پرنده را به حراج می‌گذارد

در این حراج تجهیزات اداری، دستگاه اسپرسوساز وایستگاه شارژ دوچرخه برقی نیز به فروش گذاشته می‌شود

طول مجسمه پرنده توییتر بیش از ۹۱ سانتی‌متر است - AFP

توییتر اقلام اداری دفتر مرکزی سانفرانسیسکو از جمله مجسمه پرنده آبی معروف این شرکت و فضای سبز به شکل @ آن را به حراج گذاشته است.

علاوه بر تجهیزات اداری استاندارد، میز متحرک تجهیزات رسانه‌ای، تلویزیون‌های هوشمند و وایت‌برد دیجیتال نیز به فروش می‌رسند.

یک مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی از جمله دستگاه‌های اسپرسوساز، یخ‌ساز و حتی ایستگاه شارژ دوچرخه برقی نیز برای فروش گذاشته شده است.

طول مجسمه پرنده توییتر بیش از ۹۱ سانتی‌متر و بلندی فضای سبز @ بیش از ۱۸۲ سانتی‌متر است و اکنون گیاه مصنوعی در آن گذاشته‌اند.

این فروش بعد از چند هفته اتفاق‌های پرحاشیه‌ در این شرکت رخ می‌دهد؛ از زمانی که ایلان ماسک، میلیاردر تسلا، قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را با اکراه امضا کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ظرف چند هفته بعد از تصاحب این شرکت مهم، هزاران کارمند آن اخراج شدند یا استعفا کردند.

درست در هفته گذشته، گزارشی منتشر شد که توییتر برخی از فضاهای اداری را به اتاق خواب کارمندان تغییر داده است تا به منزله بخشی از محیط کار «اختصاصی» جدید، در آن بخوابند.

اکنون اداره بازرسی ساختمان‌های سانفرانسیسکو در حال بررسی این وضعیت است.

این حراج را هریتج گلوبال پارتنرز (Heritage Global Partners) انجام می‌دهد و از ۱۷ ژانویه ساعت ۷ صبح به وقت محلی تا ۱۸ ژانویه ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی برگزار می‌شود. پیشنهادهای اولیه از ۲۵ دلار تا ۲۵۰ دلار متغیر است.

ماسک اخراج تعداد زیادی از کارمندان توییتر را ضروری دانست؛ چون این شرکت روزانه سه میلیون دلار ضرر می‌کند؛ اما این حراجی می‌گوید که این موضوع به فروش پیش رو ربطی ندارد.

نیک داو، رئیس این حراجی، به سی‌ان‌ان گفت:«ما به هیچ شرکتی نمی‌گوییم چه چیزهایی لازم ندارد. درست مثل کارگزار املاک و مستغلات که به مشتری نمی‌گوید کدام خانه یا ساختمان را باید بفروشد.»

© The Independent

بیشتر از جهان