درهای پایتخت قدیم عربستان سعودی به روی گردشگران باز شد

عربستان سعودی برای نخستین بار در یک دهه گذشته، درهای «دیریه» را به روی عموم بازگشایی کرد

این مرکز تاریخی در  ۱۰ سال گذشته بازسازی و مرمت و برای بازدید گردشگران آماده شد-Fayez Nureldine / AFP

مرکز بازسازی شده پایتخت قدیمی پادشاهی عربستان سعودی با قدمتی چندهزار ساله، از این هفته پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود. از سال ۲۰۱۰ که این بنا در فهرست یونسکو قرار گرفت، این نخستین بار است که درهای آن به روی عموم گشوده می‌شود.

به گزارش عرب‌نیوز، این مرکز تاریخی در  ۱۰ سال گذشته بازسازی و مرمت، و برای ورود و بازدید  گردشگران آماده شد. 

این سایت واقع در الطريف با قدمتی چندهزار ساله که در میراث جهانی یونسکو ثبت ‌شده است، به طرز گسترده‌ای، زادگاه پادشاهی عربستان سعودی در نظر گرفته می‌شود.

برخی از بهترین نمونه‌ها از معماری سنتی نجدی در عربستان، از جمله یک قصر بازسازی‌شده که خانه اصلی خانواده آل سعود بوده است، در این منطقه تاریخی واقع شده‌اند.

نمایشگاه‌ اسب عربی، مکان‌هایی برای نوشیدن قهوه سنتی، و کارگاه‌ خوشنویسی هم در این مکان برپا شده است و قرار است به زودی از تقویم کامل رویدادها برای فصل زمستان رونمایی شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

تراس بوجیری نیز روز یکشنبه رسما به روی عموم باز خواهد شد و قرار است به یکی از برجسته‌ترین مقاصد غذاخوری لوکس در عربستان سعودی تبدیل شود.

برنامه‌ها برای توسعه دیریه همچنان ادامه خواهد داشت و افتتاح چند هتل مجلل در این مکان تاریخی نیز پیش‌بینی شده است که هدف آن‌ها جذب بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده سالانه تا سال ۲۰۳۰ است.

احمد الخطیب، وزیر گردشگری عربستان سعودی، روز دوشنبه، ۲۸ نوامبر (۷ آذر)،  این محل را به مثابه بخشی از بیست و دومین نشست جهانی شورای جهانی سفر و گردشگری افتتاح کرد.

جولیا سیمپسون، مدیر اجرایی شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، و سایر نمایندگان منتخب، در مراسم افتتاحیه این مکان تاریخی شرکت کردند.

این رویداد سالانه سفر و گردشگری در ریاض برگزار می‌شود و نخستین ‌بار است که عربستان سعودی آن را میزبانی می‌‌کند. پیش‌بینی می‌شود که بیش از سه هزار راهنما و متخصص گردشگری در این مراسم شرکت کنند.

بیشتر از سفر