ظاهر داماد هم در جشن عروسی مهم است

داماد می‌تواند به‌جای اینکه فقط سفید و مشکی بپوشد یک کت‌وشلوار یا تاکسیدو با رنگ متفاوت یا حتی یک کراوات یا پیراهن با رنگ روشن بپوشد

هماهنگی به این معنا نیست که عروس و داماد هر دو باید سراپا سفید، یا سفید و مشکی بپوشند-Pixabay Via Canva

شاید در هیچ روز دیگری بیشتر از روز عروسی‌تان، از شما در کنار همسرتان عکس گرفته نشود؛ بنابراین هماهنگ‌کردن ظاهر عروس و داماد در روز عروسی باید یکی از نکاتی باشد که در ذهن داشته باشید و به آن توجه کنید.

این هماهنگی انسجامی بین شما به‌وجود می‌آورد که به زیبایی به عکس‌هایتان نیز منتقل خواهد شد. درحالی‌که لازم نیست خیلی همسان و شبیه به هم باشید، هماهنگی باعث می‌شود که هر دوی شما با هم شیک به‌نظر برسید.

هنگامی که سعی می‌کنید ظاهرتان را به‌گونه‌ای با هم هماهنگ کنید که به جای لوس به‌نظر رسیدن، شیک و جذاب باشید، روی عناصری مانند رنگ، سبک و بافت تمرکز کنید؛ همچنین باید به لوازم جانبی مانند جواهرات و حتی مدل مو یا آرایش توجه کنید. نشریه برایدز نظر دو طراح را درباره عروس و دامادهای هماهنگ پرسیده است. 

رنگ

هماهنگی به این معنا نیست که هر دوی شما باید سراپا سفید، یا سفید و مشکی بپوشید، اگرچه قطعا می‌توانید این مسیر کلاسیک را طی کنید. میگل ویلسون، طراح مد، می‌گوید: «بیشتر عروس‌ها و دامادهای سنتی به ظاهرِ بسیار رسمی، که شامل لباس سفید کلاسیک برای عروس و لباس‌های مشکی یا سفید برای داماد می‌شود، پایبندند.»

با وجود این، ویلسون هم مردان و هم زنان را تشویق می‌کند که وقتی صحبت از رنگ‌ لباس‌های روز عروسی به‌میان می‌آید، از کلیشه خارج شوند. او می‌گوید: «بدیهی است که یکی از بهترین راه‌ها برای هماهنگی با شریک زندگی، پوشیدن همان رنگ و/یا سبک است. نمونه‌های زیادی از زوج‌ها وجود دارد که برای هماهنگی در روز عروسی خود از رنگ‌های قرمز، آبی و سبز برای پیراهن و کت‌وشلوار خود استفاده کردند و نتایج کاملا شگفت‌انگیز بود.»

به‌جای اینکه فقط سفید و مشکی بپوشید، داماد می‌تواند یک کت‌وشلوار یا تاکسیدو با رنگ متفاوت یا حتی یک کراوات یا پیراهن با رنگ روشن بپوشد. سپس عروس می‌تواند این رنگ را با چیزی مثل کیف یا کفشی به همان رنگ، در ظاهر خود بگنجاند.

لوازم تزئینی

هماهنگ‌کردن لوازم تزئینی، انتخابی ظریف اما به‌چشم‌آمدنی است، اما یک حس شخصی به عروسی می‌بخشد. لیو شرایبر، طراح لباس و ظاهر، می‌گوید: «همین چیزهای کوچک، بیشترین اهمیت را دارند. می‌توانید از دستمال‌جیبی‌های یکسان گرفته تا دستبند یا سایر جزئیات کوچک که واقعا می‌توانند نماد باهم‌بودن باشند، را با یکدیگر هماهنگ کنید.»

جواهرات

وقتی صحبت از هماهنگ‌کردن جواهرات می‌شود، هم شرایبر و هم ویلسون فلزات یکسان و هماهنگ را توصیه می‌کنند. بنابراین به‌عنوان مثال اگر عروس از زیورآلات طلای سفید استفاده می‌کند، داماد هم باید همین کار را انجام دهد. شاید عروس گردنبندی با یک سنگ قیمتی رنگی به گردن داشته باشد، در این صورت داماد هم می‌تواند یک دستبند هم‌شکل بر دست کند.

بافت

هماهنگ‌کردن بافت‌ها راه ظریف دیگری است که با توسل به آن می‌توانید هماهنگ‌تر به نظر برسید. ویلسون توصیه می‌کند: «اگر الگو یا بافتی در لباس عروسی گنجانده شده است، همین کار را می‌توان برای کت‌وشلوار داماد نیز انجام داد؛ البته این درحالی امکان‌پذیر است که او تصمیم بگیرد کت‌و‌شلوار یا تاکسیدو خود را به خیاط سفارش بدهد.»

یک مثال این است که اگر عروس لباس ابریشمی پوشیده باشد، داماد می‌تواند کراوات ابریشمی مشابهی بزند؛ اگر هم لباس عروس تور زیادی داشته باشد، همسرش می‌تواند تور را در جایی به تیپ خود اضافه کند و البته همین امر در مورد پارچه‌هایی مانند مخمل یا ساتن نیز صدق می‌کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

سبک

ویلسون می‌گوید: «اگر رنگ چیزی نیست که بتوان روی آن بحث کرد، زوج‌ها می‌توانند ازطریق انتخاب سبک‌هایی مانند ظاهر عروسی الهام‌گرفته از دهه ۱۹۲۰ هماهنگ شوند؛ یا می‌توانند از مکان‌های جغرافیایی یا رنگ‌های مختلف الهام بگیرند، مانند مدل‌های عروسی مدرن به سبک مراکشی یا مدل‌های عروسی مدرن شیک آفریقایی.»

گل‌ها

هماهنگی از طریق گل‌ها نیز یک راه سرگرم‌کننده برای هماهنگ‌کردن عروس و داماد است. شریک زندگی شما می‌تواند از یکی از همان گل‌های دسته‌گل شما استفاده کند و آن را مثلا به یقه‌اش بزند. شرایبر می‌گوید: «یا از شریک زندگی‌تان بخواهید با استفاده از رنگ‌های مشابه، ظاهر خود را به‌روشی ظریف با دسته‌گل شما هماهنگ کند. به عنوان مثال، اگر در دسته‌گل شما گل‌های آبی روشن وجود دارد، شاید کراوات داماد نیز بتواند به رنگ آبی روشن باشد.»

بیشتر از زندگی