«ناگفته‌های تابستان»؛ کارزار گردشگری العلا در عربستان سعودی

عصرهای معتدل و رطوبت پایین باعث می‌شود این منطقه برای یک سفر تابستانی مقصدی مناسب باشد

جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، هوای معتدل‌ عصرگاهی و رطوبت کم در طول ماه‌های تابستان، العلا را به مقصدی بی‌نظیر برای گردشگران محلی و بین‌المللی در شبه‌جزیره عربستان تبدیل کرده است. میانگین دمای هوای تابستان در العلا در گرم‌ترین ساعات روز، حدود ۴۰ درجه است که آن را با از مقاصد گردشگری تابستانی تفاوت چندانی ندارد.

العلا منطقه فرهنگی-تاریخی و حفاظت‌شده‌ در شمال غربی عربستان سعودی و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از دریای سرخ، به بازدیدکنندگان خود یک تعطیلات تابستانی با امکاناتی ویژه‌ از جمله ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز، مناظر خیره‌کننده و آشنایی با میراث غنی این منطقه را نوید می‌دهد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

عصرهای معتدل و رطوبت پایین در طول ماه‌های تابستان باعث می‌شود این منطقه برای یک سفر تابستانی مقصدی مناسب باشد. در طول روز هم واحه‌های سرسبز سایه کافی فراهم می‌کنند تا مکانی برای استراحت و آرامش باشند. شب‌هنگام هم آسمان صاف العلا به شما اجازه می‌دهد از نمای بکر ستارگان بالای سر خود لذت ببرید.

پنج دلیل برای بازدید از العلا در تابستان

۱- فرار از رطوبت

العلا قرن‌ها پناهگاه مسافران از سراسر شبه جزیره عربستان بود. کوه‌هایی که دره العلا را شکل داده‌اند، آب‌وهوایی معتدل‌تر را در این منطقه ایجاد می‌کنند و امکان استراحت و صرف غذا در فضای باز هنگام صبح و عصر یا پیاده‌روی شبانه در مسیرهایی با مناظر خیره‌کننده را فراهم می‌کنند.

۲- بارش شهابی در آسمان تابستانی

با احتمال ۹۰ درصدی داشتن آسمان صاف در العلا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ اطراف، می‌توان به صحرای بکر این منطقه پناه برد و در فضاهای باز و گسترده آن مناظر باستانی و ستاره‌های درخشان در آسمان صاف را که به مدد فقدان آلودگی نوری بسیار نزدیک به زمین به نظر می‌رسند، تماشا کرد.

۳- فرار از شلوغی شهر

تابستان در العلا به گردشگران اجازه می‌دهد سکون و فضای بیشتری برای خود داشته باشید؛ آرامش ذهنی را در واحه العلا بیابند و از سایت میراث جهانی یونسکو «هجرا» هم در آرامش دیدن کنند.

۴- قطع ارتباط با روزمرگی

العلا از لحاظ تاریخی یک ایستگاه مرکزی برای مسافران خسته و همواره مکانی برای استراحت و آرامش بوده است. مقام‌های العلا با برپایی کارگاه‌های ویژه سلامتی و دوره‌های مراقبه، امکانات گسترده‌ای برای گردشگران تدارک دیده‌اند.

۵- تجربیاتی گسترده و همه‌جانبه

تفریحات العلا تنها به پیاده‌روی، استراحت و غذا خوردن محدود نمی‌شود. بازدید هوایی و هیجان‌انگیز هلی‌کوپتری یا تجربه زیپ‌لاین در آسمان هم برای گردشگران مهیا است.

بیشتر از سفر