کانال خورشیدی؛ یک تیر و دو نشان در استفاده از آب و آفتاب

در این روش همزمان با ذخیره انرژی خورشیدی از منابع آب هم محافظت می‌شود

 ۶۵۰۰ کیلومتر کانال، آب را به حدود ۳۵ میلیون کالیفرنیایی و ۵.۷ میلیون هکتار زمین کشاورزی در این ایالت منتقل می‌کند-Solar AquaGrid

شواهد نشان می‌دهد که غرب ایالات‌متحده اکنون در بدترین خشک‌سالی حداقل در ۱۲۰۰ سال گذشته است. منابع آب زیرزمینی در بسیاری از نقاط بیش‌ازحد برداشت می‌شود و خشکسالی، آتش‌سوزی‌های جنگلی و کاهش ذخایر آب، تغییرات آب و هوایی زندگی را برای میلیون‌ها نفر سخت می‌کند.

به گزارش کانورسیشن، اکنون راجر بیلز، استاد مهندسی، دانشگاه کالیفرنیا و همکارانش راهی پیدا کردند تا هم از منابع آب محافظت کنند و هم انرژی خورشید را ذخیره کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این گروه مهندسی پژوهشی نام راه‌حل خودشان را کانال خورشیدی گذاشته‌اند که قرار است در کالیفرنیا آزمایش شود.

حدود ۶۵۰۰ کیلومتر کانال، آب را به حدود ۳۵ میلیون کالیفرنیایی و ۵.۷ میلیون هکتار زمین کشاورزی در سراسر این ایالت منتقل می‌کند. پوشاندن این کانال‌ها با صفحه‌های خورشیدی تبخیر را کاهش می‌دهد و به تحقق اهداف انرژی تجدید پذیر کمک می‌کند و درعین‌حال باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.


حفظ آب و زمین
کالیفرنیا مستعد خشکسالی است و در دسترس بودن آب یک نگرانی دایمی است. اکنون، تغییر اقلیم هوای گرم‌تر و خشک‌تر را به ارمغان می‌آورد.

خشکسالی‌های شدید طی ۱۰ تا ۳۰ سال گذشته، چاه‌ها را خشک کرده، مسئولان را مجبور به اعمال محدودیت‌های آبی و جنگیدن با آتش‌سوزی‌های گسترده کرده است.
کالیفرنیا همچنین اهداف بلندپروازانه حفاظتی دارد. دولت موظف است برداشت آب زیرزمینی را کاهش دهد و درعین‌حال منابع قابل‌ اعتماد را برای مزارع، شهرها، حیات‌وحش و اکوسیستم‌ها حفظ کند.
اگر این راه‌حل بتواند به مقامات کمک کند تا از منابع آب کالیفرنیا حفاظت کنند ممکن است در بقیه مناطق دنیا که با مشکلاتی نظیر این ایالت دست‌وپنجه نرم می‌کنند هم بتوان از این ابتکار استفاده کرد.

بیشتر از تکنولوژی