بلا حدید از عمل بینی‌اش در ۱۴ سالگی پشیمان است

«من می‌ترسم به لب‌هایم فیلر بزنم، نمی‌خواهم صورتم را خراب کنم»

حدید: کاش بینی موروثی‌ام را نگه داشته بودم. فکر می‌کنم به‌مرور برایم درست و اندازه می‌شد-JULIEN DE ROSA / AFP

بلا حدید به عمل بینی‌اش که فکر می‌کند، می‌گوید پشیمان است که بیش از ۱۰ سال پیش، وقتی ۱۴ ساله بود، جراحی پلاستیک کرده است.

این سوپرمدل ۲۵ ساله در مصاحبه‌ای با مجله ووگ، فاش کرد که بینی‌اش را در سن ۱۴ سالگی عمل کرده است، و توضیح داد که اکنون از این عمل پشیمان است زیرا معتقد است که «اندازه‌اش می‌شد».

او گفت: «کاش بینی موروثی‌ام را نگه داشته بودم. فکر می‌کنم به‌مرور برایم درست و اندازه می‌شد.»

حدید سپس به جزئیات برخی از شایعات جراحی‌های پلاستیکش پرداخت، از جمله اینکه با [انتشار] عکس‌هایی از کارلا برونی، سوپرمدلی که شباهت حدید با او مقایسه می‌شود، به جراحی پلاستیک متهم شده است. به گفته این سوپرمدل، او همچنین متهم شده است که عمل لیفت چشم، فرم‌دهی فک و تزریق لب انجام داده است، که گفت صحت ندارد.

او توضیح داد: «مردم فکر می‌کنند من صورتم را کوبیده‌ام و ساخته‌ام چون توی یکی از عکس‌های نوجوانی‌ام تپلی به نظر می‌رسم. کاملا مطمئنم شما هم الان شبیه ۱۳ سالگی‌تان نیستید، درست است؟ من هرگز از فیلر استفاده نکرده‌ام. بیایید بحث را تمام کنیم. من با این موضوع مشکلی ندارم، اما من اهلش نیستم.»

او در ادامه افزود: «هرکس فکر می‌کند که من لیفت چشم انجام داده‌ام یا هرچه اسمش است‌ــ نوارچسب صورت است! قدیمی‌ترین ترفند.»

با وجود این، به گفته حدید، این موشکافیِ مدام سبب شده است که به سندرم خودویرانگری (imposter syndrome) دچار شود که بنا به تعریف وب‌سایت وری ول مایند (Very Well Mind)، می‌تواند «تجربه درونی باور به این باشد که شما به اندازه‌ای که سایرین تصور می‌کنند شایسته و توانمند نیستید». حدید همچنین گفت برخی انتقادها در کار باعث «برداشت نادرست» در موردش شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او گفت: «این سندرم خودویرانگری را داشته‌ام، مردم باعث شده‌اند احساس کنم لایق هیچ‌کدام این‌ها نبوده‌ام. مردم همیشه حرفی دارند بزنند، اما باید بگویم این صنعت و اطرافیانم همیشه در موردم برداشت نادرست داشته‌اند.»

حدید همچنین آشکارا در این مورد صحبت کرد که در دوران بچگی مدام با خواهرش، جی‌جی حدید، مقایسه می‌شد. این مدل به خاطر می‌آورد که احساس می‌کرد «به باحالی» خواهر بزرگ‌ترش نیست.

او به ووگ گفت: «من خواهر زشت‌تر بودم. خواهر موتیره من بودم. به اندازه جی‌جی باحال و خوش‌برخورد نبودم. این واقعا حرفی است که مردم درباره‌ام می‌زدند. و متاسفانه، وقتی حرفی را بارها به تو بزنند، باورش می‌کنی.»

حدید گفت در مواجهه با مشکلات سلامت روان مانند «احساس ناامنی عجیب و باورنکردنی» و «اضطراب»، خود و شغلش را زیر سوال می‌برد. با وجود این، همچنان «چهره‌ای بسیار قوی» از خود نشان می‌دهد و بسیار سخت کار می‌کند.

او گفت: «همیشه از خودم می‌پرسم چطور دختری با احساس ناامنی عجیب و باورنکردنی، اضطراب، افسردگی، مشکلات تصویر ذهنی از بدن، اختلال در تغذیه، کسی که متنفر است لمس شود، کسی که اضطراب اجتماعی شدید دارد‌ــ چکار کردم که آمدم در این حوزه کاری؟ اما در گذر سال‌ها، بازیگر خوبی شدم. چهره‌ای بسیار خندان، یا بسیار قوی از خودم به نمایش می‌گذارم. همیشه احساس می‌کردم انگار باید چیزی را ثابت کنم.»

او در ادامه گفت: «مردم می‌توانند درباره ظاهرم، طرز حرف زدنم، نحوه عملکردم هر حرفی بزنند. اما در هفت سال گذشته، هرگز نشده سر کار حاضر نشوم، کار را لغو کنم، دیر سر کار بروم. هیچ‌کس هرگز نمی‌تواند بگوید که مثل خـ... کار نمی‌کنم.»

حدید و خانواده‌اش در موقعیت‌های متعدد شایعه‌ها در مورد جراحی پلاستیک را رد کرده‌اند. در سال ۲۰۱۸، مادر حدید، یولاندا حدید، به اظهارنظری زیر پست اینستاگرامی‌اش که مدعی بود بلا فیلر لب زده است واکنش نشان داد. به گزارش پیج سیکس (Page Six)، یولاندا در پاسخ نوشت: «هیچ‌کدام از بچه‌هایم هرگز فیلر یا بوتاکس نزده‌اند یا شیئی خارجی در تنشان کار نگذاشته‌اند.»

حدید پیش‌تر نیز در مورد برخی اظهارنظرهای منفی درباره ظاهرش که در رسانه‌های اجتماعی دریافت کرده بود، بحث کرده است. او در مه ۲۰۱۸ به این‌استایل (Instyle) گفت: «اصلا می‌دانید چی؟ می‌توانیم از چهره‌ام اسکن بگیریم، عزیزم. من می‌ترسم به لب‌هایم فیلر بزنم. نمی‌خواهم صورتم را خراب کنم.»

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی