مربی چلسی شعار هواداران به نفع آبراموویچ را محکوم کرد

تیم‌های شرکت کننده در لیگ مقدماتی فوتبال حمایت خود را از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه اعلام کرده‌اند

توماس توخل، سرمربی چلسی- GLYN KIRK / AFP

در پی فریاد نام رومن آبراموویچ، صاحب باشگاه فوتبال چلسی، از سوی هواداران او در مراسم حمایت از اوکراین، توماس توخل، سرمربی چلسی، گفت «حالا وقت دادن پیام‌های دیگر» نیست.

روز شنبه، ۵ مارس، صدای هواداران چلسی پیش از آغاز بازی لیگ مقدماتی میان چلسی و بارنلی در جریان پخش آن مراسم از کانال اسکای شنیده می‌شد که در میان یک دقیقه کف زدن، نام آبراموویچ را فریاد می‌زدند. آن فریادها اما به‌ سرعت در میان صدای اعتراض دیگر تماشاچیان محو شد.

پس از پایان بازی و پیروزی۰-۴  چلسی بر بارنلی، توخل به خبرنگاران گفت: «اگر قرار است همبستگی نشان بدهیم، همبستگی نشان می‌دهیم و باید این کار را به‌ اتفاق یکدیگر انجام دهیم. ما با هم زانو می‌زنیم. اگر فردی از باشگاه ما یا باشگاه دیگری فوت کند، ما به احترام او یک دقیقه سکوت می‌کنیم.»

او در ادامه افزود: «اکنون وقت آن نیست که پیام دیگری بدهیم، وقت نشان دادن احترام است. ما این کار را می‌کنیم چون یک باشگاه هم هستیم. در جایگاه یک باشگاه احترام می‌گذاریم. هواداران ما باید به این یک دقیقه کف زدن متعهد باشند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

توخل گفت: «ما این کار را برای اوکراین می‌کنیم. نظر دیگری در مورد اوضاع آنجا در بین نیست. فکرمان با آن‌ها است و از آن‌ها حمایت می‌کنیم و باید در مقام یک باشگاه کنار یکدیگر بایستیم.»

در اوایل هفته‌ای که گذشت، آبراموویچ، صاحب میلیاردر چلسی، اعلام کرد که پس از ۲۰ سال، مالکیت آن باشگاه را به فروش می‌گذارد. در طول این سال‌ها چلسی در دو لیگ قهرمانی و پنج لیگ مقدماتی پیروز شده است.

پیش‌تر، کریس برایِنت، از نمایندگان پارلمان بریتانیا، با استناد به یک سند درز کرده دولتی مبنی بر آن که آبراموویچ «با دولت روسیه ارتباط داشته و درگیر فعالیت‌های مفسده‌آمیز» بوده است، خواستار برکناری او از مالکیت باشگاه لیگ برتر شده بود.

در این میان، تارنمای دولتی بریتانیا نشان می‌دهد که نام آبراموویچ (که می‌گوید هیچ گونه مقام سیاسی  در روسیه ندارد) در فهرست افراد تحریم شده از سوی دولت بریتانیا نیست.

تیم‌های شرکت کننده در لیگ مقدماتی فوتبال حمایت خود را از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه اعلام کرده‌اند.

پیش از شروع بازی، روی صفحات بزرگ اطراف استادیوم فوتبال عبارت «ما کنار هم ایستاده‌ایم» نشان داده شد. 

بیشتر از فوتبال