امارات دو موشک بالیستیک حوثی‌ها را برفراز ابوظبی منهدم کرد

هم‌زمان عربستان سعودی نیز یک موشک بالیستیک حوثی‌ها را در منطقه ظهران الجنوب سرنگون کرد

وزارت دفاع امارات متحده عربی اعلام کرد که در بامداد روز دوشنبه، چهارم بهمن‌ماه، دو موشک بالیستیک را که حوثی‌های یمن به‌سمت ابوظبی پرتاب کرده بودند، سرنگون کرده است.  

هم‌زمان ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی نیز اعلام کرد که بامداد دوشنبه یک موشک بالیستیک را که به‌سمت منطقه ظهران الجنوب در استان عسیر عربستان سعودی پرتاب‌شده بود، سرنگون کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام)، مقام‌های وزارت دفاع آن کشور تایید کردند در حمله روز دوشنبه به کسی آسیب جانی یا جراحتی وارد نشده است و بقایای موشک‌های بالیستیک رهگیری و منهدم‌شده در دو منطقه در اطراف امارت ابوظبی سقوط کرده‌اند. 

ساکنان پایتخت امارات متحده عربی در ساعت ۴:۱۵ صبح دوشنبه از مشاهده نورهایی در آسمان  پایتخت و شنیده‌شدن صدای شلیک پدافند هوایی خبر داده بودند.  

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش العربیه، ترکش‌های موشک منهدم‌شده در عربستان سعودی در منطقه صنعتی ظهران الجنوب سقوط کرده و خسارت‌هایی برجای گذاشتنه، اما هیچ مجروح یا کشته‌ای در این حادثه گزارش نشده است.

نیروهای ائتلاف عربی درپی این حمله اعلام کردند سکوی پرتابی را که از آن موشک‌های بالیستیک شلیک می‌شد، در استان جوف یمن منهدم کرده‌اند.

حوثی‌ها یکشنبه‌‌‌شب نیز با یک موشک بالیستیک به منطقه صنعتی جازان در غرب عربستان سعودی حمله کرده بودند که موجب جراحات جزئی دو تبعه سودانی و بنگلادشی و همچنین خسارت به برخی کارگاه‌ها و خودروهای شخصی واقع در آن‌جا شد.

تلویزیون المسیره، رسانه حوثی‌ها، صبح دوشنبه اعلام کرد که این گروه ظرف چند ساعت آینده، جزئیات یک «عملیات نظامی گسترده» علیه عربستان سعودی و امارات متحده عربی را اعلام خواهد کرد.

این حمله یک هفته پس از حمله موشکی و پهپادی حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به ابوظبی رخ داد.

امارات متحده عربی بیش از شش سال است که در ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، با حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در یمن می‌جنگد. حوثی‌ها در سال‌های گذشته به‌طور مرتب با پهپاد و موشک به مناطقی از عربستان سعودی حمله کرده‌اند و بنابر اعلام نیروهای ائتلاف، اغلب این حمله‌ها رهگیری و خنثی شده‌اند؛ اما حمله بی‌سابقه حوثی‌ها به امارات متحده عربی در ۲۷ دی‌ماه، سه کشته و شش مجروح برجای گذاشت.