فرانسه ۲۴۳ مهاجر را در کانال مانش نجات داد 

مقام‌های بریتانیایی فرانسه را متهم می‌کنند که کنترل بر سواحلش را از دست داده است

بریتانیا اعلام کرده است که تنها در روز بیستم آبان (۱۱ نوامبر) هزار نفر از طریق کانال مانش وارد خاک این کشور شده‌اند که رکورد جدید عبور پناهجویان از این کانال در یک روز است- BERNARD BARRON / AFP

مسئولان محلی فرانسه اعلام کردند که در روزهای جمعه و شنبه (۱۹ و ۲۰ نوامبر) ۲۴۳ مهاجر را که در تلاش بودند با قایق از طریق کانال مانش خودشان را به بریتانیا برسانند و دچار سانحه شدند، نجات دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندار کانال مانش در بیانیه‌ای اعلام کرد: «جمعه پس از این که متوجه شدیم چند قایق‌ دچار مشکل شده‌اند، عملیات نجات را شروع کردیم که تا عصر شنبه ادامه یافت.»

بر اساس این گزارش، پناهجویان به بنادر بولونی، دانکرک و کاله فرانسه بازگردانده و به پلیس مرزی و گروه‌های نجات تحویل داده شدند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه، اوایل این هفته بریتانیا را مسئول بحران مهاجران دانسته و گفته بود که قوانین کار بریتانیا مهاجران را به عبور از کانال مانش تشویق می‌کند. در سوی دیگر، مقام‌های بریتانیایی فرانسه را متهم می‌کنند که کنترل بر سواحلش را از دست داده است.

پلیس فرانسه می‌گوید با وجود تمام تلاش‌ها برای جلوگیری از حرکت قایق‌هایی که به طور غیرقانونی در این مسیر تردد می‌کنند، تاکنون نتوانسته به طور کلی مانع آنها شود بلکه فقط تعداد آنها را کاهش داده است.

کانال مانش در شمال فرانسه و جنوب انگلستان قرار دارد و با این که عبور از آن با شناورهای کوچک به‌ویژه در فصل زمستان و آب‌وهوای توفانی، بسیار خطرناک است، مهاجران بسیاری تلاش می‌کنند از این مسیر خودشان را به انگلستان برسانند و اغلب آنها درخواست پناهجویی می‌دهند. از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۲۳هزار مهاجر زن و مرد از طریق کانال مانش خود را به بریتانیا رسانده‌اند.

بریتانیا اعلام کرده است که تنها در روز بیستم آبان (۱۱ نوامبر) هزار نفر از طریق کانال مانش وارد خاک این کشور شده‌اند که رکورد جدید عبور پناهجویان از این کانال در یک روز است.

بیشتر از جهان