هوش مصنوعی برایتان کرم‌‌پودر انتخاب می‌کند

هوش مصنوعی و واقعیت افزوده به‌سرعت دارد به بخشی مهم در انتخاب آنلاین لوازم آرایش تبدیل می‌شود

به محض اینکه مشتری با بهترین طیف و رنگ کرم‌پودر تطبیق پیدا می‌کند، می‌تواند گزینه‌های رنگ را مجازی امتحان کند‌ـ Canva

شرکت نامبر۷ (NO7) با استفاده از هوش مصنوعی، رنگ‌یاب شخصی کرم‌پودر راه‌اندازی کرده است که با توجه به نیازهای پوستی خاص و رنگ پوست، بهترین محصول را به مشتری توصیه می‌کند.

این برند محصولات پوستی با همکاری پرفکت کورپ (Perfect Corp)، شرکت ارائه‌دهنده راهکارهای فناوری هوش مصنوعی و واقعیت افزوده در حوزه مد و زیبایی، اولین راهکار تشخیصی امتحان مجازی کرم‌پودر را عرضه خواهد کرد.

آلیس چنگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت پرفکت کورپ، گفت: «در حالی که خریداران بیشتری به خرید آنلاین عادت می‌کنند و به دنبال فرصت‌های بیشترند که گزینه‌ها برایشان شخصی‌سازی‌ شود، هوش مصنوعی و واقعیت افزوده به‌سرعت دارد به بخشی مهم در راهبرد تحول دیجیتال برندی آرایشی تبدیل می‌شود.»

از طریق موبایل یا تبلت می‌توان از این تحلیل شخصی کرم‌پودر روی وب‌سایت Boots.com استفاده کرد و با پرسشنامه‌ای الگوریتم‌محور آغاز می‌شود که نیازهای پوستی فردی، اولویت‌های مشتری در مورد کرم‌پودر‌ــ از جمله پوشش‌دهندگی و پرداخت نهایی‌ــ و موارد سبک زندگی را که بر پوست اثرگذار است، تشخیص می‌دهد. 

فناوری اسکین اکسپرت (Skin Expert) نامبر۷، با برخورداری از رنگ‌یاب (Shade Finder)، سپس رنگ پوست مشتری را همان لحظه تحلیل می‌کند. این ابزار با استفاده از ۱۰ میلیون نمونه از حدود ۹۰ هزار رنگ پوست گوناگون، کرم‌پودر هم‌رنگ پوست را به مشتری ارائه می‌کند.

این سامانه همچنین از راهنما و تنظیم نور محیطی استفاده می‌کند تا برای تحلیل و تطبیق رنگ پوست، بهترین عکس گرفته شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به محض اینکه مشتری با بهترین طیف و رنگ کرم‌پودر تطبیق پیدا می‌کند، می‌تواند گزینه‌های رنگ را مجازی امتحان کند. اسلایدهای قبل و بعد به مشتری امکان می‌دهد از طریق نمای دوربین زنده، همسانی رنگ [کرم‌پودر] با رنگ طبیعی پوستش را مقایسه کند.

این ابزار همچنین گزینه‌های شخصی برای سایر محصولات آرایشی صورت از جمله پودر، پوشش‌دهنده (کانسیلر)، کرم زیرسازی (پرایمر) و اسپری‌های تثبیت‌کننده را ارائه خواهد داد.

کیران سندهو، مدیر بخش نوآوری جهانی نامبر۷، در این زمینه گفت: «در نامبر۷، ما به تقاضای روزافزون مشتری‌ها برای شخصی‌سازی و گذار به رویکرد آرایشی دیجیتال که به‌دلیل همه‌گیری جهانی [کرونا] شتاب گرفته است، پاسخگو بوده‌ایم.»

«از طریق پژوهش کیفی در مورد مشتری‌ها، دریافته‌ایم که برای مصرف‌کنندگان کرم‌پودر یافتن رنگ مناسب فقط نیمی از ماجرا است. بخش دیگر یافتن نوع مناسبی است که با نیازها و دغدغه‌های پوستی جور دربیاید.»

«تحلیل شخصی کرم‌پودر نامبر۷، که از فناوری تخصصی [شرکت] پرفکت کورپ بهره می‌گیرد، راهکاری جامع و کامل ارائه می‌دهد که تحلیل پوست و رنگ را در هم می‌آمیزد تا توصیه‌ای واقعا شخصی ارائه کند.»

«این تحلیل نه تنها رنگ مناسب کرم‌پودر را در اختیار مشتری می‌گذارد، بلکه کرم‌پودر مناسب را بر اساس نیازهای پوستی خاص مشتری پیشنهاد می‌دهد.»

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی