ابتکار جدید برای جلوگیری از دورریز مازاد مواد غذایی

ایسلند مواد خوراکی‌ را که در آخرین روز تاریخ انقضا هستند، رایگان عرضه می‌کند

ایسلند این طرح را در ۴۰ فروشگاه آزمایش کرده است و اکنون آن را در سراسر کشور اعمال می‌کند- Pexels

در پی تلاش جدید برای کاهش ضایعات مواد غذایی، ایسلند، مواد خوراکی‌ را که به آخرین روز تاریخ انقضا رسیده‌اند، به صورت رایگان به مشتریانی می‌دهد که از طریق اینترنت خرید می‌کنند.

یک سوپرمارکت اظهار داشت که انتظار دارد طرح جدید موسوم به «رایگان در آخرین روز انقضا» سالانه ۱.۳ میلیون محصول رایگان به ارزش ۶۶۸ هزار دلار به مشتریان ارائه دهد.

این ابتکار جدید که در هفته جاری اجرا شد، به مشتریان آنلاین امکان می‌دهد اقلامی را که نزدیک به تاریخ انقضای خود هستند، به سبد خرید خود اضافه کند و قیمت آن اقلام از صورت حساب کسر شود. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

محصولات یخچالی یا تازه، کیک، انواع نان و مانند آن در این طرح گنجانده شده‌اند. پیش از اجرای این طرح، مواد غذایی سفارش داده شده برای تحویل به مشتری حداقل دو روز از تاریخ ماندگاری‌شان باقی مانده بود.

حال، اگر مشتری آنلاین کالایی را سفارش دهد که یک روز یا کمتر از تاریخ انقضای آن باقی مانده است، «اسکن» می‌شود و طبق معمول تحویل داده می‌شود، اما قبل از تحویل به مشتری اطلاع داده می‌ؤود و قیمت هر یک از آن موارد از صورتحساب مشتری کسر می‌شود.

ایسلند این طرح را در ۴۰ فروشگاه آزمایش کرده است و اکنون آن را در سراسر کشور اعمال می‌کند. در طول دوره آزمایشی، مشتریان بیش از ۱۷هزار محصول را به صورت رایگان دریافت کردند و به طور متوسط ۲.۱۷ دلار در هر سفارش بازپرداخت شد.

بیشتر از جهان