کیت آپتون: «صنعت مد مرا از پایین تا بالا ساخت و بعد خراب کرد»

«من خودم را دوباره ساختم»

NICHOLAS HUNT / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

کیت آپتون، مدل آمریکایی به انتقادهایی که از «زیادی کمر باریک» بودنش در بدو ورودش به صنعت مدلینگ شده واکنش نشان داده‌ است.

این مدل ۲۷ ساله اولین بار با انتشار تصویرش روی جلد شماره ویژه مایوی نشریه Sports Illustrated مشهور شد. پس از آن تصویر او در بسیاری از مجلات معتبر چاپ شد. از جمله آنها روی جلد نشریه ووگ بریتانیا.

او در گفتگو با وبسایت هلث درباره دوره آغازین فعالیت حرفه‌اش گفت: «وقتی من شروع به مدلینگ کردم، دوران متفاوتی بود».

«بعضی‌ها فکر می‌کردند من زیادی بدن کمر باریکی دارم. اکنون بسیاری آن را فراموش کرده‌اند، که این باعث خوشحالی من است. چون نشان می‌دهد که چقدر این صنعت تغییر کرده‌است».

«به نظرم از خیلی جهات این صنعت من را از پایین تا بالا ساخت و بعد خراب کرد - و بعد از آن من خودم را دوباره ساختم».

آپتون همچنین یادآور می‌شود که در صنعت مد چقدر مردم به سایز لباس او حساسیت نشان می‌دادند.

«وقتی من شروع به کار مدلینگ کردم، تنها چیزی که مهم بود سایز بود. تنها چیزی که اهمیت داشت این بود که چه چیزی اندازه‌ات می‌شود. مثلا می‌گفتند ای وای! این لباس اندازه‌ات نمی‌شود. و بعد تو را خجالت زده می‌کردند».

به گفته این مدل چنین نظراتی بود که باعث می‌شدند او احساس عدم امنیت کند.

آپتون در ادامه می‌گوید «به این دلیل بود که بیشتر طول کشید تا بتوانم به جایگاهی سالم‌تر برسم. و به همین خاطر است که برایم مهم است این نگرش متفاوت را ترویج دهم. من نمی‌خواهم کسی در آن فضای منفی قرار بگیرد که به خودش بگوید "ای وای! این لباس سایز دو اندازه من نمی‌شود." می‌دانی چیست؟ اصلا چه اهمیتی دارد؟ برو یک لباس دیگر بخر.»

روز پنجشنبه آپتون یک کمپین در رسانه‌های اجتماعی با عنوان با قدرت به اشتراک بگذار (ShareStrong#) به راه انداخت که هدفش توانبخشی به دیگران و به اشتراک گذاشتن نقطه نظرات مثبت است.

این مدل این کمپین را در توییتر و اینستاگرام معرفی کرده: «من می‌خواهم بحث را باز کنم و به همه مردم جایی برای صحبت کردن بدهم تا بتوانند درباره چالش‌هایی که به آنها روبرو بودند و قدرت‌هایشان حرف بزنند».

این نوشته برگردان فارسی از مقالات منتشر شده دیگری است و منعکس کننده دیدگاه سردبیری روزنامه ایندیپندنت فارسی نمی باشد.

https://www.independent.co.uk/life-style

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی