چرا پیراهن همسر بایدن توجه همه را جلب کرد؟

گلدوزی روی پیراهن، طرح گل‌های فدرال هر ایالت و قلمرو در ایالات متحده است

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا-  Jim Watson - POOL/Getty Images/AFP

سلیقه مد جیل بایدن مورد تحسین قرار گرفت چرا که در مراسم سخنرانی جو بایدن در جلسه مشترک با کنگره، همان پیراهنی را به تن داشت که در شب مراسم تحلیف پوشیده بود.

بانوی اول هنگام حضور در کنار رئیس جمهور برای سخنرانی در کنگره ایالات‌متحده، نسخه‌ای سرمه‌ای رنگ از لباس شب سفیدی را به تن داشت که گابریلا هرست طراحی کرده و او آن را هنگام ورود به کاخ سفید در ماه ژانویه پوشیده بود.

این پیراهن از پارچه‌های بازیافتی در طراحی خود استفاده می‌کند، گل‌دوزی‌های رنگین و بالاتنه‌ای توری داشت و با یک ماسک صورت سورمه‌ای همراه می‌شد.

خانم هرست، که اهل اروگوئه است، وقتی لباس مراسم تحلیف را طراحی کرد، توضیح داد که گلدوزی روی پیراهن، طرح گل‌های فدرال هر ایالت و قلمرو در ایالات متحده است.

این طراح ۴۴ ساله گفت: «گل ایالت دلاور روی قلب بانوی اول نهاده شد و این گل‌ها، از آنجا به کل لباس شاخ و برگ می‌کشند. کل این لباس در شهر نیویورک تهیه شده است.»

و ظاهرا پوشش بانوی اول، در رسانه‌های اجتماعی هم موضوعی فراگیر بود.

کاربری به نام «رز نوز» توییت کرد: «اگرچه این سخنرانی رئیس‌جمهور درباره وضعیت کشور در جلسه مشترک با کنگره است و استفاده از آن به عنوان کاتالوگ لباس، یعنی انحراف از اصل مطلب ولی من هر جور که شده پیراهن جیل بایدن را می‌خواهم.»

مکیتا ریواس، طراح مد، توییت کرد: «گابریلا هرست خیلی زود به طراح محبوب جیل بایدن تبدیل می‌شود.»

ریچل مَدو، مجری شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی نیز برای توصیف پوشش بانوی اول هنگام حضور در برنامه‌ او، خودش را دست انداخت؛ او گفت: «فقط چیزی را می‌گویم که به من گفته‌اند به شما بگویم. من در ۱۳ سال گذشته همان یقه اسکی مشکی را پوشیده‌ام.»

© The Independent

بیشتر از مُد و زیبایی