هشدار نسبت به تزریق اشتباه واکسن کرونا

پزشک آمریکایی با راه‌اندازی هشتگ «بازوی من را فشار ندهید» تزریق صحیح واکسن را آموزش می‌دهد

اگر واکسن در جای درست خود تزریق نشود، موثر نخواهد بود - JACK GUEZ / AFP

در هفته های اخیر، تصاویر مربوط به ویروس کرونا تغییر کرده و تصاویر تزریق واکسن در بازو، جایگزین تصاویر بیماران روی تخت بیمارستان و ماسکهایی که صورت را می پوشانند، شده است.

اما یک پزشک آمریکایی در این تزریق واکسن چیز عجیبی دیده است.

بر اساس آن‌چه که رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند، متخصص مغز و اعصابی در شهر نیویورک به نام تام بیتس، متوجه شد که تعدادی از اعضای کادر درمان واکسن را به درستی تزریق نمی‌کنند و نشانه‌هایی وجود دارد که در برخی موارد در زمان ورود سوزن واکسن به بدن انسان، فشار قوی به پوست وارد شده است.

به نوشته اسکای‌نیوز، این پزشک معتقد است که امکان دارد به جای تزریق واکسن به محل صحیح خود، یعنی عضلات، در لایه چربی زیر پوست تزریق شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته بتس، خطرناک‌ترین بخش داستان این است که واکسن موثر نخواهد بود و تمام تلاش‌هایی که برای رسیدن به این لحظه انجام شده از بین می‌رود.

بیتس با ارسال هشدار به گروه های پزشکی در شبکه‌های اجتماعی، زنگ هشدار را در مورد خطرات موجود در این روش تزریق به صدا درآورده است.

این پزشک روش‌های صحیح تزریق واکسن کرونا را برای کادر درمان ترسیم کرده و در توییتر با هشتگی با عنوان «بازوی من را فشار ندهید» منتشر می‌کند.

این پزشک آمریکایی اظهارداشت: «از این که واکسن را دریافت کرده‌ایم بسیار هیجان زده هستم و از دیدن افرادی که فرصتی برای دریافت آن ندارند بسیار متاسفم، اما احساس امنیت کاذب پس از واکسیناسیون بدتر است.»

او افزود: «با وجود توزیع میلیون‌ها دوز واکسن در سراسر جهان، درصد کمی تزریق اشتباه، ممکن است منجر به افزایش قابل توجه عفونت شود.»

بیشتر از زندگی