قرارداد بلند مدت منچستر یونایتد با ستارۀ ۲۱ ساله

مارکوس راشفورد تا چهار سال دیگر در منچستر می ماند

AFP

سرمربی نروژی‌الاصل تیم منچستر یونایتد، آقای «اوله گونَر-سولشیِر»، با ستاره این تیم، «مارکوس رَشفورد» یک قرارداد جدید به امضاء رساند و او را «نمونه درخشان» آکادمی پرطرفدار این تیم خواند. ارزش قرارداد این ملی‌پوش انگلستان مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ پوند در هفته، بدون محاسبه پاداش‌هایی که به او تعلق خواهد گرفت، گزارش شده است.

«مارکوس رَشفورد» از سن ۱۸ سالگی یعنی ماه نوامبر ۲۰۱۵ (برابر با آبان ۱۳۹۴)  و تحت سرپرستی «لوئی فان‌خال» (مربی هلندی‌الاصل آن زمان باشگاه) برای تیم باشگاهی منچستر یونایتد و برای تیم ملی انگلستان توپ زده است. او در ۱۷۰ بازی، توانسته ۴۵ گل به ثمر برساند.

از همین رو، سرمربی منچستر یونایتد،‌ آقای «اوله گونَر-سولشیِر» بسیار خوشنود از تعهد و همراهی دراز‌مدت «رَشفورد» با این باشگاه است. در بخشی از سخنان او که در وبسایت باشگاه به چاپ رسید،‌ وی گفت: «مارکوس یکی از بهترین و با  استعدادترین بازیکنان انگلیسی نسل خودش است. او بازیکنی برجسته با انرژی و سرعتی طبیعی و خداداد است. مارکوس یک نمونه درخشان از نوع استعدادی است که آکادمی (باشگاه) ما تولید می‌کند و این تربیت و پرورش به این معنی است که او به خوبی معنای بازی کردن برای منچستر یونایتد را درک می‌کند».

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

آقای «گونَر-سولشیِر» در ادامه اضافه کرد:‌ «مارکوس با وجود اینکه تنها 21 سال دارد، اما از تجربه زیادی برخوردار است. او آیندۀ فوق‌العاده‌ای در برابر خود دارد و من بی‌نهایت خوشحالم از اینکه او قرارداد جدیدی را با باشگاه امضاء کرده است».

گفتنی است که خود آقای «رَشفورد» از اینکه گفتگو در مورد آینده خود را پشت سر گذاشته در پوست خود نمی‌گنجد و قول داده که از این پس،‌ نهایت تلاش را برای ارتقاء سطح بازی خود به مرحله برتر بعدی به کار گیرد.

در مصاحبه با وبسایت باشگاه منچستر یونایتد،‌ «مارکوس رَشفورد» گفت:‌ «از زمانی که در سن هفت سالگی به این باشگاه آمدم،‌ منچستر یونایتد تمام زندگی من بوده است. این باشگاه در شکل‌گیری من به عنوان یک انسان و یک بازیکن حرفه‌ای نقش اساسی بازی کرده است. به همین جهت،‌ مایۀ افتخار و سرافرازی است که این فرصت را داشته باشم تا باز هم پیراهن این باشگاه را به تن کنم».

او در ادامه سخنانش اضافه کرد:‌ «در اینجا می‌خواهم از آقای اوله، سرمربی باشگاه،‌ و یکایک افراد هیأت مربیان تیم به خاطر کلیه زحماتی که برای من و تیم کشیده‌اند قدردانی کنم. آنها گروه بی‌نقص و بسیار خوبی هستند که می‌توان از آنها بسیار آموخت. آنها به پیشرفت من در آنکه بتوانم خود را به مرحله بالاتری از توانمندی فوتبالی برسانم یاری خواهند داد. من تمام آنچه در توان دارم را به کار خواهم بست تا بتوانم این باشگاه را به جایگاه حقیقی که لایق آن است برسانم، و موفقیت‌هایی را که طرفداران ما شایسته و برازنده آن هستند برایشان به ارمغان بیاورم».

© The Independent

بیشتر از ورزش