جام جهانی زنان؛ سرایت ویروس به کمپ تیم فوتبال انگلستان

احتمالا کاپیتان هاتن و برایت نتوانند در بازی یک چهارم نهایی در مقابل نروژ حاضر شوند

AFP

به دلیل سرایت ویروس به کمپ تیم فوتبال زنان انگلستان در جام جهانی، احتمالا استفانی هاتن و مایلی برایت، دو مدافع میانی اصلی تیم، روز پنج‌شنبه در مسابقه یک چهارم نهایی این تیم در برابر نروژ حاضر نخواهند شد.

وضعیت جسمانی کاپیتان هاتن بعد از آسیبی که در برخورد با الکساندر تانکوئوندا، بازیکن تیم کامرون، در بازی جنجالی یک هشتم نهایی در روز یکشنبه به او وارد شد، هم‌چنان موجب نگرانی است.

اما برایت، یار دفاعی او، بیمار شده است. فیل نویل، سرمربی این تیم می‌گوید که این بیماری بر اعضای دیگر این گروه نیز تاثیر گذاشته است.

نویل فاش کرد که «در مورد حضور این دو بازیکن در بازی فوق تردید وجود دارد. استف به دلیل آسیبی که دیده است احتمالا بازی نخواهد کرد. ما امیدواریم که امروز در تمرین‌ها شرکت کند. این برای او حیاتی است.»

«مایلی به نوعی ویروس آلوده شده که دارد به همه اعضای تیم سرایت می‌کند. احتمال بازی نکردن او بیشتر است. البته این تنها یک ویروس ساده است. فکر کنم مریض شده است. او در چند روز گذشته به آن مبتلا شده است. اما در حال حاضر در اتاقش استراحت می‌کند و دارد بهتر می‌شود.»

لوسی برنز نیز به دلیل این بیماری نتوانست روز سه‌شنبه تمرین کند، أبا این حال، نویل می‌گوید که او می‌تواند در مقابل نروژ بازی کند و نیازی به اقدامات احتیاطی بیشتر جهت جلوگیری از انتشار این ویروس ندارد.

«شما مدام سفر می‌کنید، ما همه در حال سفر هستیم. ممکن است در جریان سفر به ویروس آلوده شوید.»

«بزنم به تخته، ما تا الان خوش‌شانس بوده‌ایم که هیچ مورد آسیب یا بیماری نداشته‌ایم. این پیشامدها عادی است و در زندگی روزمره اتفاق می‌افتد. به احتمال خیلی زیاد، حال برایت خوب خواهد شد، اگرچه در حال حاضر تردید داریم که به‌موقع  بهبود یابد.»

اگر هاتن و برایت هر دو در بازی غایب باشند، نویل به احتمال زیاد ابی مک‌مانوس و لیا ویلیامسون را در قلب دفاع تیم خود قرار خواهد داد.

در گذشته، رویکرد نویل برای ایجاد تغییرات عمده در ترکیب تیم همیشه بحث‌برانگیز بوده است، اما این سرمربی تیم انگلستان معتقد است که این تغییرات به آنها کمک می‌کند تا بهتر با آسیب و بیماری مقابله کنند.

«این تغییرات برای این است که در چنین مواقعی بتوانیم بگوییم: «هیچ مشکلی نیست». ما دو نفر را وارد بازی می‌کنیم که با سیستم و سبک بازی آشنایی دارند. این یک جایگزینی بی‌نقص است.»

«ما نمی‌خواهیم در مرحله یک چهارم نهایی یک جوان بی‌تجربه یا شخصی را که امتحان نشده و با سیستم آشنا نیست، وارد بازی کنیم.»

«وقتی به مدیریت رسیدم، گفتم فقط نگران کسانی باشید که می‌توانند سوار اتوبوس شوند. متاسفانه، ممکن است آسیب ببینید. اگر ابی مک‌مانوس و لیا ویلیامسون بازی کنند، من روی زندگی‌ام شرط می‌بندم که بهترین بازیکن‌های این بازی خواهند شد.»

© The Independent

بیشتر از ورزش