فرانک لمپارد جایگزین مائوریستسو در تیم چلسی می‌شود

دِربی کانتی تایید کرد که به چلسی اجازه داده است با فرانک لمپارد بر سر جایگزینی مائوریستسو ساری به عنوان مربی بعدی آبی پوش‌ها وارد مذاکره شود.

پس از آن که دِربی کانتی کوشید قرارداد تازه‌ای با لمپارد برای ماندن در ورزشگاه پراید پارک ببندد، حالا مذاکرات میان دو باشگاه در جریان است. گرچه پیشنهاد قبلی دِربی برای بازیکن میانی سابق چلسی هنوز روی میز است، بازگشت او به باشگاه سابقش تقریبا قطعی به نظر می‌رسد.

فصل گذشته دِربی کانتی پس از شکست در بازی حذفی در برابر استون ویلا در ماه می، از صعود به لیگ برتر باز ماند و روز سه شنبه در اعلامیه‌ای تایید کرد که به چلسی چراغ سبز داده است تا به لمپارد پیشنهادی رسمی برای بازگشت به ورزشگاه استمفورد بریج ارائه کند.

در اعلامیه آمده است: باشگاه فوتبال دِربی کانتی تایید می‌کند که به باشگاه فوتبال چلسی اجازه داده است تا درباره سمت خالی مدیریت در اسمتفورد بریج با فرانک لمپارد وارد مذاکره شود.

دوره پیش از فصل بعدی برای هر دو باشگاه به سرعت نزدیک می‌شود و امید می‌رود به چلسی امکان بدهد که مذاکراتش را به سرعت به نتیجه برساند. 

«باشگاه (دِربی کانتی) تا زمان مناسب بعدی، اظهار نظر دیگری نمی‌کند.»

لمپارد ۴۱ ساله اواخر ماه می سال گذشته، اولین سمت مدیریتی خود را در دِربی کانتی با قراردادی سه ساله برای جایگزینی گری رووت عهده‌دار شد. قوچ‌ها (لقب تیم دِربی کانتی) با شکست لیدز یونایتد در نیمه نهایی، از مارسلو بیلسا انتقام گرفتند – پس از «رسوایی جاسوسی» میان دو باشگاه در آغاز سال ۲۰۱۹ – و به فینال حذفی رسیدند.

ولی بازی فینال را ۱-۲ به استون ویلا باختند تا برای دوازدهمین سال پیاپی از راهیابی به لیگ برتر باز بمانند. 

اما به نظر می‌رسد که لمپارد هنوز راهی به لیگ برتر دارد، چرا که پس از آن که چلسی او را به عنوان نامزد شماره یک جایگزینی ساری برگزید، مذاکرات میان لمپارد و تیم سابقش جنبه تشریفاتی داشته باشد. ساری پس از تنها یک فصل، استمفورد بریج را ترک کرد.

لمپارد در طول سابقه ۱۳ ساله اش در چلسی، جمعا ۶۴۸ بار برای این تیم بازی کرد و به آبی پوشان کمک کرد تا سه عنوان قهرمانی لیگ برتر، دو عنوان قهرمانی جام حذفی، دو عنوان قهرمانی «جام های لیگ» و پیروزی معروف در جام باشگاه های اروپا در سال ۲۰۱۲، و نیز قهرمانی لیگ اروپا (یوفا) را در فصل بعد، به چنگ آورند.

© The Independent

بیشتر از ورزش