کارمندان گوگل حداقل تا جولای ۲۰۲۱ از خانه کار خواهند کرد

مدیرعامل گوگل این تصمیم را بعد از صحبت با سایر مدیران شرکت اتخاذ کرد

گوگل حدود ۲۰۰ هزار کارمند تمام‌وقت و پیمانکار دارد- Kenzo TRIBOUILLARD / AFP

این شرکت اولین شرکت فناوری است که علنا سیاست کار از خانه خود را تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرده است تا طی این کار به کارمندان درک بیشتری از این مساله بدهد که کار از خانه چقدر ممکن است به طول انجامد.

شرکت‌های فناوری دیگر نظیر فیس‌بوک و توییتر، به اکثر کارمندان خود اجازه داده‌اند به طور نامحدود از خانه کار کنند حتی وقتی تعطیلی‌های ویروس کرونا برچیده شد. اما هیچ شرکت دیگری در حجم و اندازه گوگل چنین تعهد طولانی‌مدتی برای بسته نگه داشتن عمده ادارات خود نداده است.

به گفته وال استریت ژورنال این تصمیم گوگل «تقریبا تمام» کارمندان این شرکت یعنی حدود ۲۰۰ هزار کارمند تمام‌وقت و پیمانکار آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به ادعای این روزنامه، سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل این تصمیم را هفته گذشته بعد از صحبت با سایر روسای شرکت اتخاذ کرد.

سخنگوی گوگل گفت آقای پیچای این تصمیم را امروز صبح از طریق ایمیل با سایر کارمندان گوگل به اشتراک گذاشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در این بیانیه آمده است: «برای کمک به برنامه‌ریزی آینده کارمندان‌مان، گزینه جهانی خود را برای کار داوطلبانه از خانه برای کارهایی که نیاز به حضور در اداره ندارند تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ تمدید می‌کنیم.»

این شرکت در پستی در بلاگ خود در ماه مه نوشت درهای اداراتش را به تدریج از ماه ژوئیه باز خواهد کرد. اما این فقط برای کارمندانی است که خود می‌خواهند یا نیاز دارند به اداره بروند و بر اساس «دور چرخشی محدودی» انجام شد.   

همان پست نوشت از ماه سپتامبر شروع به افزایش ظرفیت تعداد افراد حاضر در ادارات خواهد کرد اما تاکید داشت بازگشت به محل کار «تا آخر سال جاری میلادی اختیاری خواهد بود و تشویق‌تان می‌کنیم اگر امکانش را دارید به کار از خانه ادامه دهید.»

اکنون این شرکت می‌گوید سیاست سابق تا ژوئيه ۲۰۲۱ تمدید شده است و تنها افراد محدودی تا آن زمان در ادارات گوگل به کار مشغول خواهند بود.

این تصمیم ظاهرا شامل تمام شرکت‌های تابعه شرکت مادر، آلفابت خواهد بود که علاوه بر گوگل شامل شرکت‌هایی دیگر نظیر شرکت وایمو است که در زمینه خودروهای بدون راننده مشغول است.

آقای پیچای در همان پست ماه مه نوشت این شرکت به دنبال «یافتن راه‌هایی منعطف‌تر برای انجام کارها» است گرچه به صراحت اشاره نکرد این شرکت سیاست مذکور خود را تا ۲۰۲۱ و شاید بیشتر از آن تمدید خواهد کرد.

© The Independent

بیشتر از جهان