کریستوفر نولان برای فیلمش یک هواپیمای واقعی را به ساختمان کوبید

کریستوفر نولان در جشنواره کن، مه ۲۰۱۸- Anne-Christine POUJOULAT / AFP

کریستوفر نولان برای ضبط یکی از صحنه‌های انفجار در فیلم «عقیده»، یک هواپیمای واقعی را در دل یک ساختمان در هم شکست.

این تصادف در پایان تازه‌ترین پیش فیلم نولان نمایش داده شد، که داستانی جاسوسی درباره «وارونگی زمان» است و قرار است در تابستان اکران شود.

جان دیوید واشنگتن که نقش رهبر گمنام فیلم «عقیده» را به عهده دارد، به «سینما بلند» گفت وقتی نولان صحنه تصادف فیلم را ضبط می‌کرد، تمام عوامل فیلم هیجان‌زده شده بودند.

او گفت: «هواپیما و ساختمان به‌صورت واقعی با یکدیگر برخورد کردند و ما، یعنی عوامل ضبط و کارکنان فیلم شاهدش بودیم، حماسی و باورنکردنی بود، بعدازاینکه کریس صحنه را ضبط کرد و فریاد «تمام» بلند شد همه ما دست زدیم و بارها هورا کشیدیم. هرچه دیدید کاملاً واقعی بود، حداقل آن شب من آنجا بودم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

خلاصه فیلم «عقیده» این‌چنین است: جان دیوید واشنگتن که شخصیت اصلی در فیلم علمی تخیلی و تماشایی کریستوفر نولان را عهده‌دار است، مسلح به کلمه - «عقیده» - برای حفظ کل جهان می‌جنگد، سفر این قهرمان برای یک ماموریت، درون دنیای غریب جاسوسی بین‌المللی است تا چیزی را فراسوی زمان واقعی آشکار کند. این فیلم سفر زمان نیست. بلکه «وارونگی زمان» است.

اگرچه داستان فیلم به‌طورکلی مشخص نیست ، اما طرفداران امیدوار هستند که با اکران فیلم در ۱۷ ژوئیه، از داستان بیشتر مطلع شوند، البته ممکن است هنوز هم قوانین شدید قرنطینه ادامه داشته باشد.

در جایی که در بیشتر فیلم‌ها از روش سی جی آی ( با کامپیوتر) برای نشان دادن صحنه‌های زمینه استفاده می‌شود، نولان برای فیلمش «دانکرک» که راجع به جنگ جهانی دوم بود، از جنگنده‌های واقعی و کشتی‌های جنگی استفاده کرد.

نیل آندره، یک هماهنگ‌کننده دریایی که بر روی دانکرک کار می‌کرد، به «ایندیپندنت» گفت: «هواپیماهای مسرشمیتز بالای سرمان پرواز می‌کردند، هزاران مورد دیگر در ساحل وجود داشت، مین‌های محافظ در پس‌زمینه، یک ناوشکن ۳۵۰ متری و قایق‌های اژدر همه در یک صحنه قرار گرفتند.»

آندره افزود: «طی چند روز مشخص، چیزی نزدیک به ۶۰ کشتی روی آب‌ها بودند.»

 

© The Independent

بیشتر از فیلم