متجاوز جنسی حین فرار به قعر یک دره سقوط کرد

اسپیوتیس به جرم تجاوز جنسی به بیش از یک‌صد زن، به ۵۲ سال حبس محکوم شده بود

دیمیتریس اسپیوتیس ۴۷ ساله ملقب به «جانور کاوُس» - Handout

گفته می‌شود پلیس «کورفو» یک تجاوزگر جنسی را  که به خاطر تکرار جرم به «جانور کاوُس» مشهور شده بود، پس از سقوط از صخره در حین فرار بازداشت کرده است.

به گزارش نشریه «سان» دیمیتریس اسپیوتیس ۴۷ ساله، روز شنبه در حین فرار از یک صخره به قعر یک دره ۳۰ متری در جزیره یونانی کورفو سقوط کرد.

در این سانحه اسپیوتیس در ناحیه پا، لگن خاصره و ستون فقرات دچار چندین مورد شکستگی شده و کلیه‌اش نیز پاره شد. تیم نجات با فعالیت سه ساعته درنهایت توانستند او را همراه برانکارد از دره خارج کند.

پلیس یونان از اوایل ماه مه در پی جنایت‌کاری بود که یک زن ۳۴ ساله آلبانیایی را مورد تجاوز جنسی قرار داده بود.

اسپیوتیس در سال ۲۰۱۲ به جرم تجاوز جنسی به بیش از یک‌صد زن، از جمله دست کم هفت زن بریتانیایی در کورفو به ۵۲ سال حبس محکوم شده بود، اما طی یک قانون جنجال‌برانگیز که به هدف کاهش ازدحام در زندان‌ها تصویب شد، او در اوایل ماه اوت سال گذشته از زندان آزاد شد.

جست‌وجو برای یافتن اسپیوتیس به دنبال این ظن آغاز شد که او این‌ بار قربانی خود را با چاقو تهدید و به داخل بیشه کشانده بود.

جیانولی ماتئو، رئیس پلیس کورفو در یک بیانیه بدون اشاره به نام اسپیوتیس تایید کرد مردی که با ظن تجاوز جنسی و آدم‌ربایی تحت تعقیب بود از یک صخره به پایین افتاده و اکنون در بازداشت پلیس است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

«بازداشت او به دنبال چند روز پیگیری یک تیم صد نفره پلیس در ناحیه "لفکیمی" با ابزار پیش‌رفته صورت گرفت. در عملیات ردیابی و بازداشت مطنون، از افراد اداره پلیس «لفکیمی» و سگ‌های تعلیم دیده استفاده شد.

گزارش شده که مظنون در رویارویی با افسران پلیس که در بیشه‌های منطقه «پالیوچوری» در «لفکیمی» مستقر شده بودند دست به فرار زده و از بالای بلندی می‌پرد که به جراحت پاها و ستون فقراتش می‌انجامد.

متهم با کمک ماموران اداره آتش‌نشانی کورفو (ای کی ای بی) از قعر دره نجات داده شده و اکنون در بیمارستان کورفو تحت درمان قرار دارد.»

آقای ماتئو ضمن تبریک به نیروی پلیس برای صداقت و تعهدشان به بازداشت متهم گفت: «آن‌ها روزها در شرایط بسیار دشوار در بیشه‌ها در تعقیب او بوده‌اند.»

کایلی مورگان، مهمان‌دار هواپیما و یکی از قربانیان اسپیوتیس که به خاطر همکاری برای دستگیری او هویت خود را آشکار کرده به نشریه «سان» گفت: «امیدوارم او برای باقی عمرش درد بکشد. وقت آن رسیده که مقامات یونان او را برای همیشه در حبس نگاه دارند.»

او افزود: «من هشدار دادم که  ممکن است او بار دیگر حمله کند و ثابت شد درست می‌گویم. خوشحالم که پیش از آن که بتواند زندگی زن دیگری را نابود کند دستگیر شد.»

اسپیوتیس اکنون با احتمال حکم حبس ابد روبه‌روست. این را ایندیپندنت از پلیس یونان جویا شده و دریافته است.

بیشتر از جهان