پله نمی‌خواهد از خانه بیرون برود

پسر این ستاره فوتبال می‌گوید پدرش منزوی و افسرده شده است

پله اخیرا در اغلب مراسم با صندلی چرخ‌دار حضور یافته است-NELSON ALMEIDA / AFP

پسر پله، فوتبالیست برزیلی در مصاحبه‌ای که روز دوشنبه در این کشور منتشر شد گفت:‌ «پله به دلیل بیماری و ضعف، افسرده است و نمی‌تواند از خانه بیرون برود چون راه رفتن بدون کمک برایش غیرممکن است.»

پله یکی از برترین فوتبالیست‌های تاریخ است و در ماه اکتبر ۸۰ ساله می‌شود. او سال‌هاست که در قسمت لگن مشکل دارد و حالا برای راه رفتن نیازمند عصا است. او اخیرا در همه مراسم نشسته بر صندلی چرخ‌دار حضور یافته است. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

ادینو، پسر پله به تلویزیون گلوبو گفت:‌ «خیلی شکننده است. جراحی جایگزینی لگن داشت و دوره نقاهت و استراحت کافی نداشت. حالا با حرکت کردن مشکل دارد و همین باعث شده که نوعی افسردگی پیدا کند. تصورش را بکنید، او سلطان بود. همیشه شاخص و چشمگیر بود ولی امروز نمی‌تواند درست راه برود.» 

فرزند پله گفت:‌ «خجالت می‌کشد، نمی‌خواهد بیرون برود، دیده شود، یا هر کار دیگری که لازم باشد از خانه بیرون برود. خیلی خجول و منزوی شده است.» ادینو گفت با پدرش بحث کرده زیرا پله حاضر نشده پس از انجام عمل جراحی در جلسات فیزیوتراپی شرکت کند. 

پله، تنها بازیکن فوتبال که سه بار برنده جام جهانی شده، بیشتر دوران حرفه‌ای خود را با تیم برزیلی سانتوس کار کرد و سپس در دهه ۱۹۷۰ به تیم نیویورکی کاسموس رفت. 

تابستان پیش رو، پنجاهمین سالگرد سومین پیروزی جام جهانی او در ۱۹۷۰ مکزیک است. آن پیروزی باعث شد خیلی‌ها به این باور برسند که این برترین تیم فوتبال تمام دوران‌ها است. 

© The Independent

بیشتر از ورزش