زنی که مدعی است سریال «بچه‌‌گوزن شمالی» را از زندگی او ساخته‌اند از نتفلیکس شکایت کرد

فیونا هاروی می‌‌گوید که شخصیت مارتا در مجموعه تلویزیونی کوتاه و پربیینده «بچه‌گوزن شمالی»، که با الهام از شخصیت او ساخته شده است، حقیقی نیست و خواستار ۱۷۰میلیون دلار غرامت شد

ریچارد گاد و جسیکا گانینگ، بازیگران سریال بچه‌گوزن شمالی- Public Media

زنی که مدعی است داستان زندگی‌اش الهام‌بخش خلق شخصیت «مزاحم خستگی‌ناپذیر» در سریال «بچه‌گوزن شمالی» است، روز پنج‌شنبه از نتفلیکس، یکی از بزرگ‌ترین پخش‌کننده‌های فیلم و سریال جهان، شکایت کرد و خواستار دریافت ۱۷۰ میلیون دلار غرامت شد.

فیونا هاروی، وکیل اسکاتلندی که در انگلستان زندگی می‌کند، می‌‌گوید که شخصیت «مارتا» در مجموعه تلویزیونی کوتاه و پربیننده «بچه‌گوزن شمالی»، که با الهام از شخصیت او ساخته شده است، حقیقی نیست و به همین دلیل در دادگاه فدرال شکایتی تنظیم و نتفلیکس را به سهل‌انگاری متهم کرد. او مدعی است که نتفلیکس او را به‌لحاظ روحی تحت فشار قرار داده و حق و حقوقش را درمورد علنی‌کردن ماجرای زندگی‌‌اش نقض کرده است. 

«بچه‌گوزن شمالی» یک کمدی سیاه بریتانیایی است که با نقش‌آفرینی ریچارد گاد در نقش دانی دان ساخته شده است. دانی دان که در میخانه کار می‌کند به مشتری‌ خوش‌برخورد و زود‌جوشش مارتا (جسیکا گانینگ) یک فنجان چای رایگان تعارف می‌کند. مارتا به دانی علاقه‌مند می‌شود و برای دیدنش به میخانه می‌آید. او درنهایت به مزاحم و آزاررسانی بدل می‌شود که صدها ایمیل و توییت برای دانی می‌فرستد، بطری را روی سرش می‌شکند و ازنظر جنسی  او را آزار می‌دهد، که براساس متن شکایت هاروی هیچ یک از این‌ها اتفاق نیفتاده است. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در این دادخواست آمده است: «دروغ‌هایی که متهمان به بیش از ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان گفته‌اند حاکی از آن است که هاروی آزارگری است که ۲ بار محکوم شده است و ۵ سال حبس برایش در نظر گرفته‌اند و همچنین هاوری به گاد  تجاوز جنسی کرده است. متهمان این دروغ‌ها را گفتند و از این کار دست نکشیدند، زیرا داستان‌ها از حقیقت جذاب‌ترند و با داستان‌های جذاب‌تر پول بیشتری به جیب می‌زنند.» طبق شکایت هاروی، آن‌طور که در مجموعه تلویزیونی نشان داده‌اند، او هرگز مزاحم افسر پلیسی نشده است.

 نتفلیکس در بیانیه‌ای پاسخ داد: «ما قصد داریم که با جدیت پشت این ماجرا بایستیم و از حق و حقوق ریچارد گاد، که این داستان را نوشته است، دفاع کنیم.» اما در دادخواست آمده است: «نتفلیکس و گاد، آبرو، شخصیت و زندگی مارتا را نابود کرده‌اند.» البته از گاد به‌عنوان متهم نام برده نشده است.

به گزارش آسوشیتد‌پرس، در دادخواست شکایت علیه نتفلیکس آمده است که ادعای سریال در ابتدای قسمت اول مبنی بر اینکه این یک داستان واقعی است، «بزرگ‌ترین دروغ تاریخ تلویزیون» است و هاروی را «در ابعاد و مقیاس بی‌سابقه» بدنام کرده است. 

هاروی به دنبال تمام سود به‌دست‌آمده از مجموعه تلویزیونی «بچه‌گوزن شمالی» است و مجموعه غرامت تنبیهی و سایر غرامت‌هایی که مطالبه کرده است به ۱۷۰ میلیون دلار می‌رسد. ‌

بیشتر از فیلم