طراحان عرب در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴

طراحان مد عرب در سال‌های اخیر در پرزرق‌و‌برق‌تر کردن فرش قرمز کن نقش پررنگی داشته‌اند

جین فوندا و هیدی کلوم روی فرش قرمز هفتادوهفتمین دوره جشنواره فیلم کن‌ــ Instagram/eliesaabworld

شهر کن در جنوب فرانسه این روزها میزبان هفتادوهفتمین جشنواره فیلم کن است؛ جایی که ستاره‌های سینما از سرتاسر جهان گرد هم آمده‌اند تا به تماشای رقابت میان فیلم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره سینمایی معتبر جهان بنشیند.

البته جشنواره کن این روزها رویدادی فراتر از سینما است و به یک صحنه نمایش پرزرق‌وبرق مد سطح بالا تبدیل شده‌ است؛ صحنه‌ای که طراحان مد عرب نیز در سال‌های اخیر نقش پررنگی در آن ایفا کرده‌اند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ELIE SAAB (@eliesaabworld)

الی صعب، طراح مد برجسته لبنانی، با نشان دادن مهارتش در ارائه لباس‌های پرجزئیات به یکی از نام‌های محبوب فرش قرمزها تبدیل شده است. کاترین زتا جونز، هالی بری، بلیک لایولی، جیسکا چستین و امیلی کلارک از جمله ستارگان هالیوودی‌اند که این سال‌ها با لباس‌هایی از این طراح روی فرش قرمز قدم گذاشته‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش نشنال، در حالی که خانه مد عمانی «آتلیه زهره» (Atelier Zuhra) که در دبی مستقر است، به لطف استفاده از پارچه‌های فاخر و گلدوزی‌های پیچیده شناخته شده است، نشان تجاری «آزی و استا» (Azzi & Osta) لبنانی برای تکه‌های خاصش از نشانه‌های فرهنگی ظریفی بهره می‌برد.

از دیگر طراحان محبوب فرش‌قرمزها می‌توان به جورج حبیقه اشاره کرد که به دوخت‌های بی‌عیب‌ونقص با پارچه‌های مجلل مشهور است و چهره‌های مشهوری چون بلیک لایولی و امیلیا کلارک طراحی‌های آن را به تن کرده‌اند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TONY WARD (@tonywardcouture)

تونی وارد، طراح مد لبنانی ــایتالیایی نیز یکی دیگر از طراحان عرب است که برای مجموعه‌هایش از معماری معاصر الهام می‌گیرد.

این در حالی است که افراد مشهور و طراح سبک‌هایی که به جزئیات نفیس گرایش دارند، اغلب خلاقیت‌های جورج چاکرا، طراح بیروتی، را برمی‌گزینند.

بیشتر از مُد و زیبایی