پزشک مبتلا به سرطان با روش درمان ابداعی خودش از بیماری خلاص شد

این متخصص پاتولوژی گفت ۱۲ ماه پس از تشخیص بیماری، هیچ اثری از بازگشت گلیوستوم در او دیده نمی‌شود

پروفسور اسکولیر در کنار دستگاه ام‌آر‌آی‌ــ X/ProfRScolyerMIA

یک پزشک استرالیایی اعلام کرده است که یک سال پس از آنکه برای نجات جانش تحت درمانی آزمایشی بر اساس پژوهش خودش قرار گرفت، همچنان نشانه‌ای از سرطان مغز در بدنش مشاهده نمی‌شود.

ریچارد اسکولیر ۵۷ ساله گفت در ماه ژوئن تشخیص داده شد که تومور مغزی دارد و می‌دانست به این معنا است که با «مرگ حتمی» مواجه است.

پروفسور اسکولیر تحت اولین درمان آزمایشی جهان بر اساس پژوهش خودش در زمینه ملانوما قرار گرفت که می‌تواند پیشرفتی بزرگ برای بیماران مبتلا به زیرگونه‌ای از گلیوبلاستوم باشد.

این متخصص پاتولوژی (آسیب‌شناسی) روز سه‌شنبه گفت که از او اسکن ام‌آر‌ای گرفته شد تا بررسی شود آیا گلیوبلاستوم او عود کرده است و دریافتند که «هنوز هیچ نشانه‌ای از بازگشت» وجود ندارد.

او در ایکس، توییتر سابق، گفت: «نمی‌توانستم از این خوشحال‌تر شوم!!!!! از تیم خارق‌العاده‌ای که این‌قدر خوب از من مراقبت کردند سپاسگزارم، به‌خصوص از همسرم کیتی و خانواده فوق‌العاده‌ام!»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این متخصص آسیب‌شناسی ملانوما که پاتولوژيستی مطرح در سطح جهان است، همراه همکارش، پروفسور جورجینا لانگ‌ــ متخصص پزشکی سرطان‌شناسی‌ــ برای کار نجات‌بخششان در درمان ملانوما «شخصیت استرالیایی سال» در سال ۲۰۲۴ نام گرفتند. 

این دو نفر به‌صورت مشترک مدیریت موسسه ملانومای استرالیا را بر عهده دارند و برای درمان تحول‌آفرین این نوع سرطان مهلک پوست با استفاده از ایمنی‌درمانی که از سیستم ایمنی بدن برای حمله به سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند، تحسین شده‌اند.

در ژوئن سال گذشته، «بدترین شکل از بدترین» نوع سرطان مغز در اسکولیر تشخیص داده شد و او تصمیم گرفت «موش آزمایشگاهی» این روش ایمنی‌درمانی شود.

من پنجشنبه گذشته برای بررسی بازگشت گلیوبلاستوم (و/یا عوارض درمان) اسکن مغزی ام‌آرآی داشتم. دیروز متوجه شدم که هنوز هیچ اثری از بازگشت بیماری نیست. نمی‌‌توانستم از این خوشحال‌تر شوم!!!!!

از تیم خارق‌العاده‌ای که این‌قدر خوب از من مراقبت کردند سپاسگزارم به‌خصوص از همسرم کیتی و خانواده فوق‌العاده‌ام

پروفسور ریچارد اسکولیر ای‌او (ProfRScolyerMIA@) ۱۳ مه ۲۰۲۴

پژوهش پروفسور لانگ و تیم پزشکی‌شان که برای پروفسور اسکولیر به کار رفت تحت آزمایش‌های بالینی برای بیماران مبتلا به گلیوبلاستوم قرار خواهد گرفت.

این تیم از پزشکان آماده‌سازی مدارک برای تشریفات اداری آزمایش‌ها را آغاز کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود نتایج مثبت آزمایش درمان فعلی سرطان را که در ۱۹ سال اخیر برای میلیون‌ها بیمار بدون تغییر باقی مانده است، متحول کند.

اسکولیر گفت: «امیدوارم که درمان را دگرگون کند و به نتایج بهتر نه فقط برای من، بلکه برای تمام بیماران مبتلا به سرطان مغز منجر شود.»

به گزارش بی‌بی‌سی، اسکولیر اولین بیمار مبتلا به سرطان مغز بود که تاکنون ایمنی‌درمانی ترکیبی پیش از عمل داشته است. سرطان او ۱۲ روز قبل از عمل جراحی تحت ایمنی‌درمانی ترکیبی قرار گرفت. او سپس عمل جراحی شد تا تومور برداشته شود و پرتودرمانی و شیمی‌درمانی شد.

او به ایمنی‌درمانی و سایر واکسن‌های اختصاصی برای تومورش ادامه داد.

ماه گذشته، این پروفسور گفت در درمان آزمایشی‌اش، هشت دوز از ده واکسن اختصاصی ضدسرطان زده است.

با وجود این، احتمال می‌رود که این درمان فقط عمرش را طولانی‌تر کند زیرا پزشکان معتقدند که شانس درمان پروفسور اسکولیر «ناچیز» است.

© The Independent

بیشتر از بهداشت و درمان