کشف محموله ۷۰ کیلوگرمی ماریجوانا از خانه شهردار فرانسوی

جمیله حبصاوی، شهردار اولون، و دو برادرش دستگیر شدند و در انتظار محاکمه‌اند

جمیله حبصاوی در مارس ۲۰۲۱ به‌عنوان شهردار اولون انتخاب شد- Facebook Jamilah Habsaoui

شهردار شهری کوچک در ناحیه مرکزی-شرقی فرانسه بازداشت شد. پلیس ۷۰ کیلوگرم ماری‌جوانا در خانه‌ او کشف کرده است.

پلیس می‌گوید که حدود یک کیلوگرم کوکائین، ۷ هزار یورو پول نقد و شمش‌‌های طلا نیز در خانه‌ این شهردار کشف کرده است.

به گفته دادستان عمومی، جمیله حبصاوی شهردار اولون و دو برادرش جزو ۷ نفری بودند که اوایل این هفته درپی کشف موادمخدر، پول و طلا از خانه شهردار اولون، دستگیر شدند.

به گزارش شبکه بی‌بی‌سی جهانی،‌ وکیل حبصاوی می‌گوید که او از وجود مواد مخدر در خانه‌اش بی‌خبر بوده است. هوگو د فیلی، دادستان، به خبرگزاری فرانسه گفت که خانه‌ شهردار، شهرداری، و داروخانه‌ای که حبصاوی با آن کار می‌کرد، همگی  بازرسی و بررسی شده‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

فیلی می‌گوید که شهردار اولون روز یکشنبه گذشته، پس از چندین هفته تحقیق و تجسس درمورد قاچاق مواد مخدر، دستگیر شد. اولون محل سکونت ۶هزار نفر است و منظقه بورگونی-فرانش-کنته قرار دارد.

جمیله حبصاوی از سال ۲۰۱۴  عضو شورای شهر بود و پس از آن در مارس ۲۰۲۱ در مقام شهردار انتخاب شد.

وکیل یکی از برادران حبصاوی به روزنامه فرانسوی فیگارو گفت که مواد مخدر بدون اطلاع و رضایت شهردار در این خانه او که در آن سکونت نداشت، نگهداری می‌شد. وکیل حبصاوی هم در گفت‌وگو با یک روزنامه محلی اعلام کرد که شهردار «از کشف مواد مخدر در خانه‌اش بهت‌زده‌ است».

روزنامه لیون ریپابلیکن نوشته است که جمیله حبصاوی این خانه را که مواد مخدر در آن کشف شده است، سه سال پیش خریداری کرده، اما در آن سکونت نداشته است.

بر اساس بیانیه‌ای که دادستان روز پنج‌شنبه منتشر کرد، اتهام حبصاوی به او ابلاغ شده است و به همراه ۵ نفر دیگر در انتظار محاکمه است.

طی چند ماه گذشته، در راستای کارزار سراسری برای سرکوب قاچاق مواد مخدر در شهرهای فرانسه، عملیات‌های تجسس و کشف در سراسر این کشور انجام شده است.

ژرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه، اعلام کرد که از آغاز این کارزار در اکتبر ۲۰۲۳ بیش از ۷هزار نفر دستگیر و در مجموع ۳.۶ تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

بیشتر از جهان