مراسم عروسی پسر میلیاردر هندی با حضور ریانا، بیل گیتس، مارک زاکربرگ، ایوانکا ترامپ و دیگران

آنانت آمبانی و رادیکا مرچنت در ماه ژوئیه ازدواج خواهند کرد، اما جشن‌های پیش از عروسی آن‌‌ها از حالا شروع شده است

موکش آمبانی به همراه همسر و اعضای خانواده‌اش در مراسم نامزدی پسرش در بمبئی، ژانویه ۲۰۲۳ـ Sujit JAISWAL/AFP

چهره‌های سرشناس برای شرکت در جشن پیش از عروسی کوچک‌ترین پسر میلیاردر هندی وارد هند شدند.

آنانت آمبانی پسر موکش آمبانی، میلیاردر و رئيس ریلاینس اینداستریز (Reliance Industries)، شرکت [جای‌گرفته در فهرست بزرگ‌ترین شهرکت‌های جهان به‌نام]  «فورچون ۵۰۰» است که، براساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، ارزش خالص آن ۱۱۳میلیارد دلار (۸۹.۵۳ میلیارد پوند) است. او با رادیکا مرچنت ازدواج خواهد کرد. خانواده‌ مرچنت در صنایع داروسازی‌ فعال‌اند.

خانواده آمبانی، با دارایی خالص ۸۵ میلیارد پوند، شرکت‌های خوشه‌ای بزرگ و برجسته هندی [در زمینه‌های] پالایش و فروش نفت و خرده‌فروشی سازمان‌یافته، شرکت بزرگ مخابراتی جیو (Jio) و سایر خدمات پخش دیجیتال را اداره می‌کنند.

این زوج در ماه ژوئیه ازدواج خواهند کرد، اما جشن‌ها از ماه مارس شروع می‌شود و چهره‌های مهم فناوری همچون بیل گیتس و مارک زاکربرگ، ایوانکا ترامپ، و باب ایگر، رئيس دیزنی، ازجمله افراد بسیار ثروتمند و نخبه جهان‌اند که دراین مراسم حضور خواهند داشت.

به‌تازگی، ریانا در حال ورود به شهر جام‌نگر برای [حضور] در این جشن‌ها دیده شده است. این جشن بزرگ سه‌روزه، که از اول مارس در گجرات آغاز خواهد شد، ضیافتی پرستاره را نوید می‌دهد. گویا دیوید بلین شعبده‌باز نیز در این جشن برنامه‌ای اجرا خواهد کرد.  

در این ضیافت، که بناست یکی از باشکوه‌ترین جشن‌های عروسی جهان در سال جاری باشد، بیش از دوهزار و ۵۰۰ نوع غذا که  ۶۵ سرآشپز آن‌ها را مهیا کرده‌اند، عرضه خواهد شد. احتمالا افراد سرشناسی چون شاهرخ خان، آیشواریا رای باچان، آمیتاب باچان، راجینیکانت، سلمان خان، دیپیکا پادوکن، رانبیر کاپور، رانویر سینگ، ساچین تندولکار و عالیا بات نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در فهرست برنامه‌های مراسم آمده است که جشن‌ها با دورهم‌نوشی پرزرق و برقی به نام «شبی در اورلند» شروع می‌شود و بعد از آن روز شنبه جشنی با موضوع [تم] جنگل برگزار خواهد شد. از میهمانان خواسته شده است برای بازدید از مرکز نجات حیوانات، با وسعت ۶۵۰ هکتار و زیستگاه بیش از ۲هزار حیوان، کفش راحت پیاده‌روی بپوشند. آن شب این زوج میزبان «ملا روگ» خواهند بود که به میهمان‌ها گفته شده به سبک [فیلم] «عاشقانه چشمگیر دسی» لباس بپوشند.

در روز سوم، خواسته شده است برای گشت‌وگذار در تاسکر تریلز (Tusker Trails) لباس «شیک غیررسمی» بپوشند. رویداد نهایی «هشتکشار» (Hashtakshar) است ـ که آن را به «امضا» ترجمه می‌کنند- و انتظار می‌رود میهمانان در آن مراسم لباس سنتی مانند شروانی و ساری بپوشند.

در دعوت‌نامه‌های پیش از عروسی که در رسانه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود می‌خوانیم: «با دل‌هایی آکنده از شادی و هیجان، شما را برای جشن‌های پیش از عروسی آنانت و رادیکا به خانه‌مان در جام‌نگار دعوت می‌کنیم.»

«مشتاقانه منتظریم کنارمان باشید تا عشق و شادی‌مان را با شما سهیم شویم و خاطراتی بسازیم که دلمان تاابد به آنها گرم باشد.»

گویا عشق داماد به طبیعت الهام‌بخش موضوع حیات‌وحش جشن پیش از عروسی است. در این دعوت‌نامه آمده است: «آنانت این مجموعه را با عشق به پناهگاه مراقبت و رحمت برای هزاران حیوان نجات‌یافته تبدیل کرده است.»

آمبانی و مرچنت در ژانویه سال گذشته طی مراسمی سنتی در آنتیلیا، اقامتگاه بزرگ آمبانی در بمبئی،  با هم نامزد شدند.         

© The Independent

بیشتر از زندگی