حضور فدرر ٣٨ ساله در مرحله چهارم مسابقات اوپن استراليا

فدرر از تجربه خود نهايت استفاده را برد و توانست ست سوم را نیز با نتیجه ۶-۴ ببرد

راجر فدرر سويسى، در دور سوم مسابقات اوپن استراليا - William WEST / AFP

مرد تمام نشدنى اين روزهاى دنياى تنيس، راجر فدرر سويسى، در دور سوم مسابقات اوپن استراليا رودروى حريفى از استراليا به نام جان ميلمن قرار گرفت. روى كاغذ همه چيز آسان به نظر مى‌رسيد و بیشتر طرفداران تنيس گمان مى‌كردند كه بازى براى فدرر بسيار ساده خواهد بود. اما در زمين بازى داستان به گونه ديگرى دنبال شد و ميلمن بازى را بسيار خوب و تهاجمى آغاز كرد. او توانست با سرعت بالا در بازى كار را براى فدرر دشوار كند و موفق شد ست اول را ۶-۴ ببرد. در ست دوم بازى بسيار نزديك پيش مى رفت و هر دو تنيس‌باز بدون اشتباه در گيم‌هاى خود پيروز مى‌شدند كه در نهايت بازى به تايبرك كشيده شد و فدرر توانست در اين ست به پيروزی ۷-۶ برسد.

بازى در ست سوم نيز همانند ست دوم بسيار نزديك بود و كم‌اشتباهی هر دو بازيكن هيجان بازى را براى تماشاگران دو چندان كرده بود. اما فدرر از تجربه خود نهايت استفاده را برد و توانست ست سوم را نیز با نتیجه ۶-۴ ببرد. فدرر كه فقط يك ست تا پيروزى در اين ديدار فاصله داشت، بازى را در ست چهارم بسيار عالى و با تمركز بالا آغاز كرد اما به نظر می‌رسید که میلمن تصمیم به تسلیم شدن ندارد. او موفق شد با یک بازی دیدنی، در ست چهارم ۶-۴ پیروز شود و بازی به ست پنجم یا ست نهایی کشیده شد. بازی در ست پنجم نیز بسیار نزدیک بود اما این فدرر باتجربه بود که توانست با یک‌ بازگشت باور نکردنی - در حالی که در تایبرک ۸-۴ عقب بود، در این ست پیروز شود و در کل بازی را در پنج ست به نفع خود تمام کند و راهی دور چهارم مسابقات شد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اما یکی دیگر از مهم‌ترين ديدارهای حساس اين مرحله، بدون شك مسابقه‌اى بود كه بين سيتسيپاس يونانى و ميلوش رائونيچ كانادايى برگزار شد. هر دو تنيس‌باز حضور در نيمه نهايى اين مسابقات را در كارنامه داشتند. سيتسيپاس كه يكى از شانس‌هاى حضور در نيمه نهايى اين مسابقات به شمار مى‌آمد، مبهوت بازى فوق العاده رائونيچ شد. او نتوانست رضايت تماشاگران را در اين بازى جلب كند و در سه ست متوالى بازى را به رائونيچ واگذار كرد و از دور مسابقات كنار رفت.

از ديگر مسابقات مهم در اين مرحله، مى‌توان به پيروزى جوكوويچ، مارين چيليچ، فابيو فونينى و ديه‌گو شوارتزمن در برابر حريفانشان اشاره كرد.

بیشتر از ورزش