در هفته مد مردان میلان چه می‌گذرد؟

هفته مد میلان ۱۲ ژانویه با نمایش گوچی آغاز شد و تا ۱۶ ژانویه ادامه خواهد داشت

نمایش مد گوچی در اولین روز هفته مد میلان پاییز-زمستان -۲۰۲۵-۲۰۲۴-GABRIEL BOUYS / AFP

هفته مد میلان در بخش لباس مردان با جلو‌ه‌گری انواع مارک‌های لباس مردانه و در حضور میلیاردرها آغاز شده است و در روزهای گذشته انواع بافتنی‌ها، بارانی‌های رسمی و چهره‌های مشهوری را که برای نمایش‌های مد پاییز‌ــ‌زمستان ۲۰۲۴-۲۰۲۵ به ایتالیا آمده‌اند، شاهد بوده‌ایم.

به گزارش فوربز، گوچی نمایش‌های هفته مد مردان میلان را با ارائه مجموعه‌ای آغاز کرد که در آن کیف‌هایی تک‌رنگ یا پوشیده‌شده با نشان تجاری گوچی و کت‌شلوارهایی یکدست، کت‌های چرمی و ژاکت‌های طرح‌دار را به نمایش گذاشت.

آرمانی هم برای مجموعه امپریو آرمانی‌ در این فصل، یک مجموعه تک‌جنسیتی با ترکیبی از لباس‌های مردانه و زنانه طراحی کرد. به گزارش نشریه وال‌پیپر (wallpaper)، او برای این مجموعه از دریای پرتلاطم زمستانی الهام گرفته و حس ماجراجویی را به آن القا کرده که یادآور ملوانان، کارگران جوان، مهندسان و افسران شجاع کشتی‌ها در میان طوفان‌های دریایی است. این مجموعه دارای عناصر دریایی متمایزی مانند کلاه و پیراهن ملوانی، دستکش، چکمه‌های ضدآب و کت‌های سرمه‌ای با سرشانه‌های پهن و برجسته است.

امپریو آرمانی‌ در عین حال، با در نظر گرفتن فضای آرام‌تر کنار بندر، از این فرصت برای افزودن زرق‌و‌برقی که به آن شهرت دارد در مجموعه‌اش استفاده کرده است و نقطه اوج این مجموعه شنل‌ها و کت‌شلوارهای مجلل با جواهرات یا گلدوزی‌‌شده‌اند.

رویکرد مینیمالیستی که دولچه و گابانا در مجموعه‌های اخیرشان بر آن تمرکز کرده‌اند، در آخرین مجموعه این نشان تجاری نیز مشهود است و بنیان‌گذاران این خانه مد، دومنیکو دولچه و استفانو گابانا، بر بازگشت به ارزش‌های اصلی مارکی که در سال ۱۹۸۵ تاسیس کردند، تمرکز دارند. این رویکرد در لباس‌های مردانه این مارک به ترکیبی از خیاطی دقیق (ویژگی برجسته مجموعه آن‌ها) و اغواگری که از مشخصه‌های این نشان تجاری است، تبدیل می‌شود.

این مجموعه که به عنوان «براق» (Sleek) معرفی شد، مجموعه‌ای از کارهای شیک و دست‌دوز بود که اغلب در رنگ مشکی نمادین این مارک دوخته شده بودند. این مجموعه با تزیینات معمول دولچه و گابانا از جمله کت‌هایی با خز‌های مصنوعی بزرگ و قطعاتی تزیین‌شده با مهره یا پولک‌دوزی همراه بودند.

مجموعه فندی هم در این هفته مد چون همیشه شیک و جاودانه ظاهر شد. در مجموعه این مارک، تاپ‌های بافتنی، پشمی و کلیت (ساق‌های پشمی که در ایرلند مرسوم‌اند) ارائه شدند که با برش‌های کلاسیک، حالتی مدرن یافته بودند. در ردیف اول نمایش فندی، مهمانانی چون مارکو منگونی، وینستون دوک و کیت هرینگتون حضور داشتند.

البته در تمام نمایش‌های چند روز گذشته هفته مد میلان چهره‌های مشهور دیگری هم حضور داشتند. چنانچه ردیف اول نمایش گوچی با حضور ادریس آلبا، مارک فورنه، جورج بارنت و نیکولای فون بیسمارک و دیگران پر شده بود. جف بیزوس نیز هنگام ورود به مهمانی دولچه و گابانا به همراه نامزدش لورن سانچز مشاهده شد و نمایش پرادا میزبان خوانندگان مشهور گروه‌های کره‌ای از جمله کارینا و وین میتاوین بود.

بیشتر از مُد و زیبایی