آوای اپرای ملی پاریس در العلای عربستان سعودی طنین‌انداز می‌شود

عربستان سعودی فرهنگ و هنر را به‌عنوان پلی برای اتصال دوران باستان به مدرنیته در نظر گرفته است

نمایی از ساختمان اپرای ملی پاریس- Paris National Opera

در شهر باستانی العلای عربستان سعودی که نمادی از تاریخ و تمدن این کشور است و با رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری توجه جهانی را به خود جلب کرده، اتفاق تازه‌ای در حال رخ دادن است.

به گزارش عرب نیوز، پروژه جدید راه‌اندازی ویلا هگرا حاصل همکاری العلا و اپرای ملی پاریس است که اشتراک میراث تاریخی عربستان سعودی با هنر غنایی فرانسه را نوید می‌دهد.

هدف این ابتکار تحت عنوان گفت‌وگوی فرهنگی، ارائه تجربه‌ای متفاوت از موسیقی در فضای تاریخی عربستان سعودی است. ویلا هگرا به عنوان پلی که دوران باستان را به مدرنیته متصل می‌کند، فضایی را فراهم می‌سازد که در آن هنر اپرای پاریس در محیط الهام‌بخش العلا طنین‌انداز شود.

هنرمندان اپرای ملی پاریس قرار است با حضور در ویلا هگرا، تخصص و تجربه بین‌المللی‌ خود را در قالب آثار کلاسیک اپرا و رقص ارائه دهند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اپرای ملی پاریس با هنرمندان مشهوری مانند السا درایسیگ سوپرانو و بنجامین برنهایم تنور در این زمینه همکاری می‌کند. ارکستر اپرای ملی پاریس نیز به رهبری لورنزو ویوتی، در این رویداد ترکیب متنوعی از آثار کلاسیک اپرا و آهنگ‌های معاصر را ارائه خواهد داد.

العلا در شمال‌غربی عربستان سعودی واقع است. این مکان دارای تاریخی غنی است و منطقه‌ای وسیع شامل بیابان، آبادی‌ها، کوه‌های ماسه‌سنگی و آثار فرهنگی و باستانی را در دل خود جای داده است.

بسیاری العلا را به‌مثابه «موزه‌ای زنده» می‌دانند، زیرا ماوای مجموعه‌ای باورنکردنی از میراث طبیعی و انسانی با بناهای باستانی با تاریخی به قدمت بیش از ۲۰۰ هزار سال است.

در سال‌های اخیر، العلا به عنصری محوری در برنامه «چشم‌انداز ۲۰۳۰» عربستان سعودی تبدیل شده و این منطقه را به مرکزی پویا برای تبادل فرهنگ و خلاقیت تبدیل کرده است.

پیش از این، وب‌سایت کنده‌ نست تراولر (Condé Nast Traveler) شهر باستانی العلا را در فهرست عجایب هفت‌گانه جهان برای سال ۲۰۲۳ ثبت کرده بود.

آرون میلار، نویسنده، عکاس، روزنامه‌نگار سفر و تهیه‌کننده این فهرست، العلا را مکانی با «تاریخ و میراث فرهنگی خارق‌العاده» توصیف کرده است. او در گزارش خود می‌نویسد: «این منطقه درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشود و به این ترتیب از بخشی از تاریخ عرب رونمایی کرد.»

بیشتر از فرهنگ و هنر